Valsts meža dienests trešo dienu turpina likvidēt meža ugunsgrēku pie Siguldas

Valsts meža dienests jau trešo dienu turpina likvidēt piektdien pie dzelzceļa izcēlušos meža ugunsgrēku Siguldas pusē.

Pēc meža ugunsgrēka ierobežošanas piektdienas vakarā, turpinās tā likvidācijas darbi. Pašlaik nav informācijas, ka ugunsgrēks turpinātu izplatīties, taču joprojām turpinās tā dzēšana uguns skartās teritorijas iekšienē.

Piektdien izcēlās meža ugunsgrēks gar dzelzceļu no Egļupes līdz Siguldai, uguns bija izplatījusies dzelzceļam abās pusēs, tā veidojot divus atsevišķus meža ugunsgrēkus. Piektdienas vakarā ap astoņiem abus meža ugunsgrēkus izdevās ierobežot. Viens no ugunsgrēkiem ir pilnībā likvidēts, bet otra degšanas vietā, kur ir ļoti biezs kūdras slānis, turpinās ugunsgrēka likvidācijas darbi.

Meža ugunsgrēka dzēšanu un  ierobežošanu veica Valsts meža dienests ar savu specializēto meža ugunsdzēsības tehniku, dzēšanas darbos iesaistījās arī VUGD ar saviem resursiem un būtiska bija Inčukalna BUB līdzdalība uguns iegrožošanā.

Tāpat vakarpusē notikuma vietā darbu uzsāka "Latvijas dzelzceļa" speciālais ugunsdzēsības vilciens ar 150 tonnu lielu ūdens cisternu, tā palīdzot apslāpēt liesmas no dzelzceļa puses. Tā kā meža ugunsgrēks jau bija izplatījies plašā teritorijā un atradās tieši blakus dzelzceļa sliedēm un arī apdzīvotajām vietām, tad Valsts meža dienests dzēšanas darbos iesaistīja arī Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku helikopteru, kas līdz pat tumsai no gaisa palīdzēja dzēst liesmas.

Patlaban notikuma vietā kūdras kūpēšana turpinās ierobežotā meža ugunsgrēka perimetra iekšienē un Valsts meža dienests, palīdzot VUGD, turpina ugunsgrēka likvidācijas darbus.

Meža ugunsgrēka izcelšanās iemesls nav zināms, kopējā uguns skartā platība varētu būt ap divdesmit hektāriem, bet tā tiks precizēta pēc pilnīgas meža ugunsgrēka likvidācijas.

Šogad Valsts meža dienests atklājis un dzēsis 318 meža ugunsgrēkus, ar uguns skarto platību 277 hektāri, t.sk. jaunaudzes 103,8 ha.

Ugunsbīstamība mežos šobrīd ir ļoti augsta, Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus neiet uz mežu, nekurināt ugunskurus pat arī tam paredzētās vietās, atrodoties mežā, nesmēķēt, nebraukt ar motocikliem un kvadricikliem ārpus ceļiem, neveikt citas darbības, kas var izraisīt meža aizdegšanos.

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sākotnēji publicēts 19.07.2021.

 • Publicēts:
  19.07.2021

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā