Paziņojumi par līdzdalības iespējām attīstības plānošanas dokumenta vai tiesību akta izstrādes procesā

 • Joma:
  Dabas resursu, lauksaimnieciskās ražošanas un pārstrādes politika
 • Kategorija:
  Noteikumu projekts
 • Teritorija:
 • Publikācijas datums:
  26.08.2021
 • Atbildīgais:
  Lelda Pamovska

Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 82 “Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām”

Aptauja beidzās 09.09.2021

Sabiedrības līdzdalībai tiek virzīts Ministru kabineta noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 82 “Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām”” un tā anotācija.


Savus iebildumus par minēto noteikumu projektu Jums ir iespējams izteikt tā izstrādātājam:

 
Lelda Pamovska
Zemkopības ministrijas 
Meža departamenta
Meža resursu un medību nodaļas 
vecākā referente
Tālr: 67027101, lelda.pamovska[at]zm.gov.lv

Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 82 “Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām”

Saņemto komentāru skaits: 27
Arno Stūris [30.08.2021 10:05]
Pilnīgi absurds noteikumu projekts! Kategoriski iebilstu! Kā var sadārdzināt sanitārā stāvokļa uzlabošanu un neproduktīvu audžu ciršanu! Mēs uzturam VMD maksājot savus nodokļus, nedrīkst to darīt ar absurdām valsts nodevām!
Reinis [30.08.2021 10:06]
Te arī pirmais solis meža nozares likvidācijas sākumam!
Ģirts [30.08.2021 10:15]
Valsts atkal mēģina aizlāpīt caurumus budžetā uz iedzīvotāju rēķina. Kur ir loģika, piešķirt ES finansējumu neproduktīvu audžu nomaiņai, bet no īpašniekiem par to prasīt 100€!!!
Gatis Ziediņš [30.08.2021 10:30]
Tā vien šķiet, ka ražotāju grib vienkārši likvidēt, uzliekot neizpildāmu nodokļu un nodevu nastu, gluži kā Ukrainā golodomora laikā. Mēs taču maksājam nodokļus no kā pārtiek valsts pārvalde, ierēdņi, skolotāji, mediķi utt., kas tikai paceļ algas. Mēs netiekam ar ieņēmumiem līdzi.
Rihards Ķepītis [30.08.2021 10:46]
Labdien! Kāds ir pamatojums šādam cenu kāpumam? Vai tiešām 10 kārtīgs valsts nodevu sadārdzinājums ir racionāls risinājums? Uzskatu, ka valsts nodevas par apliecinājuma izsniegšanu pārējās cirtēs ir pārāk augstas. Tāpat galvenajā cirtē nodevu varētu pielīdzināt cirsmas platībai, jo ir situācijas, kad cirsma ir tikai 0,1 ha. Tāpat nodeva sanitārā atzinuma izsniegšanai ir neloģiska. Šādas cenas noteikti neveicinās Latvijas mežu kvalitātes uzlabošanos, kas ir īpaši svarīgi ņemot vērā klimata pārmaiņu sekas. Uzskatu, ka sadardzinājums medību jomā arī nav pamatots un racionāls. Tā jau ir problēmas ar dzīvnieku nomedīšanu un tagad kad samaksa par sezonas karti vai atļauju būs tik lielas, tas noteikti tikai pasliktinās mednieku vēlmi medīt. Šāds cenu kāpums būtiski varētu ietekmēt stirnu nomedīšanas apjomus. ĀCM rezultātā medniekiem ir pienākums apmedīt meža cūku populāciju, bet pēc šāda nodevu kāpuma pastāv risks, ka meža cūkas tiek medītas mazāk un slimība turpina izplatīties. Uzskatu par pilnīgi neloģisku cenu kāpumu ārzemniekiem medīt Latvijā. Cena būtu jāpiemēro no pavadīto dienu skaita Latvijā, kā jau tas bija līdz šim brīdim. Ir starpība vai mednieks atbrauc uz 2 dienām vai nodzīvo šeit nedēļu/mēnesi.
Edgars Keičs [30.08.2021 10:48]
Kāds ir pamatojums tik straujam nodevu palielinājumam ? Ja valdība paziņo, ka nodokļus necels, tad tradicionāli ceļ nodevas. Vai medniekiem pacelt sezonas kartes maksu uz 50 eiro ir mēģinājums medniekus atturēt no piedalīšanos medībās? Sanitārie akti un atzinumi parasti domāti meža veselības uzlabošanai un postījumu likvidēšanai. Meža īpašniekiem parasti tie ir zaudējumi plus vēl jaunās nodevas.
Žanis Bacāns [30.08.2021 10:48]
Labdien, Nav pieņemams un būtu jāpārstrādā, jo: - nav ietverta digitalizācijas komponente. Ir jāveicina VMD un sadarbības partneru IT attīstība; jāmazina klātienes darījumu skaits, kas ļauj ekonomēt kopējās izmaksas - nav ņemtas vērā nozares intereses valstiskā līmenī. Neproduktīvo audžu nomaiņa ir jāveicina (zemes produktivitātes paaugstināšanas uzdevums!), nevis prasti jāpalielina administrācijas izmaksas, identiski kā jebkurai produktīvai audzei
Oskars [30.08.2021 10:52]
Lai kāds arī būtu mērķis, veids, kā tas tika ieplānots ir aplams. Lai labāk(sociāli, ekoloģiski, ekonomiski) apsaimniekotu īpašumu, nepieciešama precīza un laicīga īpašnieku iesaistīšanās apsaimniekošanā, ņemot kopšanas cirtes, un veidojot savu mežu resursu pēc iespējas efektīvāku un lietderīgāku. Šāds grozījums tikai motivē nekopt mežu, negaidīt labāko cenu (šobrīd ir bieža situācija, kad ļauj apliecinājuma derīguma termiņam beigties, un ņemt par jaunu apliecinājumu, ja cenas nav augstas, tādējādi, mežs turpina augt, un valstij ieņēmumi no nodokļiem arī ir augstāki tad, ja šo mežu nozāģē par lielāku vērtību) un nozāģēt pēc iespējas ātrāk kailcirtē. Absurds grozījums, kura sekas netiek izvērtētas.
Edgars Dupužs [30.08.2021 10:59]
Projekts vērsts uz birokrātiskas pārvaldes nostiprināšanu VMD, neveicot nekādas strukturālas reformas un nemeklējot modernus IT risinājumus. Klaji ignorē uzņēmēju, nodokļu maksātāju un sabiedrības intereses- provokācija pirms vēlēšanām! Ja nu vienīgi tāds ir mērķis!
Māris Jursons [30.08.2021 17:20]
Visfantastiskākais ir Valsts meža dienesta valsts nodevu izcenojuma aprēķins Nr. 12. Par mednieka sezonas kartes izsniegšanu. Pietiek izlasīt tikai šo vien, lai saprastu cik izzīsti no pirksta šie aprēķini ir. Man ir priekšlikums: lai ietaupītu šīs sezonas kartes izsniegšanas "dramatiskās izmaksas" likvidēt mednieku sezonas kartes izsniegšanu - kungi ierēdņi, ietaupīsiet kaudzi naudas!!!! Ietaupījums būs apmēram 1 000 000 eur...
Māris Jursons [30.08.2021 18:11]
Redzot šos grozījumu priekšlikumus radās doma, ka tā vietā lai domātu kā atteikties no nenepieciešamām funkcijām, kā tās racionalizēt un kā ietaupīt, tiek domāts, tikai kā tērēt. Kādēļ tā var atļauties? Jo ieņēmumus šajā biznesā gūt ir viegli - jāpalielina nodeva.
Atis Zariņš [30.08.2021 19:51]
Vēršu uzmanību, ka šajā projektā paredzētās izmaiņas nebūs likumīgas. Ir pilnīgi sačakarēta valsts nodevas jēga! Pat anotācijā vairākkārt norādīts, ka "...Valsts nodevas mērķis ir personu darbību regulēšana (kontrolēšana, veicināšana, ierobežošana). Valsts nodevas apmērs nav tiešā veidā saistīts ar institūcijas veiktās darbības izmaksu segšanu." Tātqad - nav saistāms ar "faktiskajām izmaksām". Taču neskatoties uz to: "...VMD pārskatīja valsts nodevu apmērus un konstatēja, ka nepieciešams aktualizēt valsts nodevas apmēru atbilstoši šī brīža faktiskajām izmaksām. ". Tādejādi secināms, ka projekta autors ir ignorējis likumā "Par nodokļiem un nodevām" noteikto, valsts nodevas mērķi, to pakārtojot tās administrēšanas izmaksām, un ZM šo manipulāciju leģitimizē. Nodevu nav iespējams skaidrot ar izmaksām tās administrēšanai! Tai jābūt skaidrotai ar definētajiem nodevas mērķiem.