Atvērta ārkārtas privātā uzglabāšana arī atsevišķiem sieriem un saldētam biezpienam

Saistībā ar Eiropas Komisijas veiktajiem pretpasākumiem Krievijas embargo, otrdien, 16.septembrī, valdība apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta 2011.gada 25.janvāra noteikumos Nr.74 „Kārtība, kādā tiek administrēti un uzraudzīti tirgus intervences pasākumi augkopības un lopkopības produktu tirgū”, lai paplašinātu to produktu klāstu, uz kuriem var attiecināt atbalstu privātai uzglabāšanai.

 

Tradicionāli privātā uzglabāšanā ES dalībvalstīs var likt tādus ilgstoši uzglabājamus piena produktus kā sviests, vājpiena pulveris un sieri ar aizsargātiem cilmes vietu nosaukumiem vai aizsargātām ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm. Taču eksportā uz Krieviju lielākā nozīme bija citu sieru (t.sk. svaigo sieru) eksportam. Tādēļ Eiropas Komisija (EK) lēma atvērt ārkārtas atbalstu arī dažādu sieru, un - pēc Latvijas īpaša pamatota lūguma - arī saldēta biezpiena privātai uzglabāšanai.

 

Iesniegumus privātai uzglabāšanai varēs iesniegt līdz 2014.gada 31.decembrim. Produktu privātās uzglabāšana shēma darbosies maksimāli līdz 2015.gada jūlijam ieskaitot (t.i., 7 mēneši pēc 2014.gada 31.decembra). Atbalstu produktu ražotājiem izmaksās pēc uzglabāšanas perioda beigām. Privātās uzglabāšanas pasākumus finansē no ES budžeta.

 

Noteikumi „Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 25.janvāra noteikumos Nr.74 „Kārtība, kādā tiek administrēti un uzraudzīti tirgus intervences pasākumi augkopības un lopkopības produktu tirgū”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

 

Papildu informācija par noteikumiem - MK mājaslapā.
______________________________
Informāciju sagatavoja
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 67027498
ruta.rudzite@zm.gov.lv

 

  • Publicēts:
    16.09.2014