Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis vēlas uzlabot tirdzniecisko sadarbību ar Ķīnu

Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis vēlas uzlabot tirdzniecisko sadarbību ar Ķīnu

Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua un Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis 26. un 27. jūnijā devušies uz Sofiju (Bulgāriju), lai piedalītos Centrāleiropas un Austrumeiropas 16 valstu un Ķīnas Tautas Republikas sanāksmē, lai veicinātu šo valstu sadarbību tirdzniecībā ar lauksaimniecības produktiem. Tikšanās laikā parakstīts dokuments par sadarbību veicinošas asociācijas izveidi, lai uzlabotu 16 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas uzņēmēju, ekspertu un investīciju partneru sadarbību lauksaimniecības jomā.

 

Plānots, ka jaunizveidotā asociācija kalpos kā informatīva saikne starp Ķīnu un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm, izveidojot iestāžu, organizāciju, uzņēmumu datubāzi un veicinot informācijas apmaiņu par dažādiem iespējamiem sadarbības veidiem, tajā skaitā investīciju projektiem.

 

Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua uzsvēra, ka Latvijas uzņēmumiem ir liela interese par iespēju eksportēt mūsu valstī ražoto pārtikas produkciju. Dace Lucaua arī pauda atzinību par Ķīnas atbildīgo iestāžu – Lauksaimniecības ministrijas, Vispārējās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes un Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas – pieņemtajiem lēmumiem atļaut vairākiem Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem eksportēt savu produkciju uz Ķīnu.

 

Jau ziņots, ka Zemkopības ministrijas un Ķīnas atbildīgo iestāžu veiksmīgas sadarbības rezultātā Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija iekļāva 11 Latvijas zivju apstrādes un 10 piena produktu ražošanas uzņēmumus sarakstā ar atļauju eksportēt saražoto zivju produkciju uz Ķīnu.

 

Ķīna ir viena no nozīmīgākajām Latvijas tirdzniecības partnerēm Austrumāzijā. Pārtikas un lauksaimniecības produkti ir viena no svarīgākajām Latvijas eksporta nozarēm, kas 2014.gadā veidoja gandrīz 20% no kopējās Latvijas eksporta vērtības. Latvijas eksportā nozīmīga loma ir piena un gaļas produktiem, ņemot vērā gan augstos pašnodrošinājuma rādītājus, gan neseno piena ražošanas kvotu likvidēšanu ES, tādējādi radot lielu potenciālu šo produktu eksporta izaugsmē.
___________________________ 
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv.

  • Publicēts:
    26.06.2015