ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē pausts politisks atbalsts Baltijas valstu un Somijas piena ražotājiem

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē pausts politisks atbalsts Baltijas valstu un Somijas piena ražotājiem

Pirmdien, 13. oktobrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Luksemburgā tika izskatīts jautājums par Krievijas noteiktā lauksaimniecības produktu eksporta aizlieguma negatīvo ietekmi uz Baltijas valstu un Somijas piena nozarēm un lauksaimniecību.


Lielākā daļa ES dalībvalstu pauda solidaritāti Baltijas valstu un Somijas lūgumam par mērķētu pasākumu ieviešanu, lai daļēji finansētu šo valstu piena ražošanas nozares lauksaimniekiem radušos zaudējumus. Diskusijas rezultātā ES prezidentūra aicināja Eiropas Komisiju sagatavot priekšlikumu par mērķtiecīgu terminētu atbalstu visvairāk cietušajām piena ražošanas saimniecībām. Sarunas par finansējuma apjomu un mērķētā atbalsta detaļām turpināsies ES komisāru kolēģijā 15. oktobrī.


Jau ziņots, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs 13. un 14. oktobrī devies uz ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomi, lai skaidrotu ES atbalsta nepieciešamību Latvijas piena nozarei, ko visnegatīvāk ir ietekmējušas Krievijas ieviestās ekonomiskās sankcijas. Kopš importa aizlieguma ieviešanas piena iepirkuma cenas ir strauji samazinājušās, izraisot lielus zaudējumus piena ražošanas saimniecībām, tāpēc ir nepieciešams steidzami ieviest īpašus atbalsta pasākumus piena ražošanas nozarei tām valstīm, kuras visvairāk cietušas šīs krīzes rezultātā – Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Somijai.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104,
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv
 

  • Publicēts:
    14.10.2014