Latvija un Uzbekistāna attīstīta ciešāku sadarbību – Rīgā pirmais biznesa forums pulcē vairākus desmitus Uzbekistānas uzņēmējus

Latvija un Uzbekistāna attīstīta ciešāku sadarbību – Rīgā pirmais biznesa forums pulcē vairākus desmitus Uzbekistānas uzņēmējus

Pirmdien, 2022. gada 12. septembrī, Zemkopības ministrijā tikās Latvijas lauksaimniekus pārstāvošās organizācijas un Uzbekistāna uzņēmēju delegācija, lai pārrunātu iespējas Latvijas lauksaimniekiem attīstīt ciešāku sadarbību ar Uzbekistānas minerālmēslu ražošanas uzņēmumiem.

 

Tikšanās norisinājās pēc zemkopības ministra Kaspara Gerharda iniciatīvas, kas šī gada 18. un 19.augustā darba vizītes laikā Uzbekistānā apmeklēja AS “Uzkimyosanoat”, kas apvieno 24 Uzbekistānas uzņēmumus, t.sk. vairākus minerālmēslu ražošanas uzņēmumus.

 

Dienas pirmajā pusē zemkopības ministrs K.Gerhards piedalījās pirmā Uzbekistānas-Latvijas biznesa foruma atklāšanā. Biznesa forums Rīgā pulcēja vairāk kā 50 dažādus Uzbekistānas uzņēmumus no dažādām tautsaimniecības nozarēm, t.sk. lauksaimniecības un pārtikas ražošanas uzņēmumus.

 

“Uzbekistāna ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem partneriem Centrālāzijas reģionā. Tāpec man ir gandarījums redzēt, kā Latvijas un Uzbekistānas uzņēmēji aktīvi paplašina sadarbību, liekot stabilus pamatus mūsu divpusējā ekonomiskā dialoga tālākai attīstībai,” atzīmē zemkopības ministrs.

 

Papildus informācija
Šogad aprit 30 gadi kopš Latvijas un Uzbekistānas diplomātisko attiecību nodibināšanas (03.11.1992). Uzbekistāna ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris Centrālāzijā. 2021. gadā Latvijas kopējais preču eksports uz Uzbekistānu bija 55,99 milj.EUR, pieaugot par 8%, salīdzinot ar 2020. gadu. Savukārt kopējais preču imports bija 12,4 milj.EUR, pieaugot par 60%, salīdzinot ar 2020. gadu.
__________________________
Kristīne Kļaveniece
Zemkopības ministra padomniece
Tālrunis: 26417267, e-pasts: kristine.klaveniece@zm.gov.lv   

  • Publicēts:
    12.09.2022