Latvijas lauksaimnieki un mežsaimnieki dalīsies pieredzē ar Ukrainas Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētāju

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs no svētdienas līdz otrdienai, no 5. līdz 7.jūlijam, tiksies ar Čerņihivas (Čerņigovas) apgabala padomes priekšsēdētāju Mikolu Zverevu (Mykola Zverev), lai pārrunātu iespējamo sadarbību nākotnē. Ukrainas Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētājs oficiālā darba vizītē Latvijā uzturēsies šīs nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā.

Zemkopības ministrs un Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētājs tikšanās laikā spriedīs par iespējām veicināt sadarbību lopkopībā, graudkopībā un biogāzes ražošanā. Mikola Zverevs ir izteicis īpašu vēlmi iepazīties ar Latvijas dravniecības tradīcijām un biškopju pieredzi. Apgabala padomes priekšsēdētāju interesē arī Latvijas pieredze mežsaimniecības jautājumos.

Svētdien, 5.jūlijā, zemkopības ministrs un Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētājs apmeklēs akciju sabiedrību “Agrofirma Tērvete”, lai iepazītos ar biogāzes ražotni, kā arī uzņēmuma piena fermu un graudkopību.

Pirmdien, 6.jūlijā, Jānis Dūklavs un Mikola Zverevs dosies uz sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) kokaudzētavu “Mazsili” Abavas pagastā, Sabiles novadā, kur LVM vadība iepazīstinās apgabala padomes priekšsēdētāju ar valsts meža apsaimniekošanas attīstību Latvijā kopš neatkarības atgūšanas un nozares izaugsmi pēc meža nozares reformas, Latvijas pieredzi meža koku sēklu selekcijā un meža stādu audzēšanas tehnoloģiju sasniegumiem, uzņēmuma pieredzi meža ceļu un citu meža infrastruktūras objektu būvē, kā arī pārrunās sadarbības iespējas starp abām valstīm. Tikšanās kokaudzētavā plānota pulksten 10.00.

Valdemārpils lauku teritorijas zemnieku saimniecības “Bites” īpašnieki, Talsu novada Ārlavas pagasta Lubezerē, pulksten 13.15 iepazīstinās Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētāju ar savu dravniecību un dalīsies biškopības pieredzē.

Savukārt otrdien, 7.jūlijā, pulksten 10.00 Jānis Dūklavs un Mikola Zverevs viesosies Rīgas Brīvostā, lai pārrunātu Ukrainas graudu tranzīta iespējas caur Latvijas ostām.

 

___________________________    
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte, sabiedrisko attiecību speciāliste
Zemkopības ministrija 
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Mājaslapa: www.zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    03.07.2015