Latvijas prezidentūra ES Padomē aicinās dalībvalstis apstiprināt secinājumus KLP vienkāršošanai

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pirmdien, 11.maijā, Briselē vadīs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmi. 

 

Sanāksmē plānots panākt ES dalībvalstu ministru vienošanos par Padomes kopējo nostāju priekšlikumam Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai par bioloģisko ražošanu un bioloģisko produktu marķēšanu. Priekšlikums sniegs nepieciešamos uzlabojumus pašreizējā bioloģiskās lauksaimniecības regulējumā un ļaus stiprināt patērētāju uzticēšanos bioloģiskajai ražošanai. 

 

Latvijas prezidentūra sanāksmē aicinās dalībvalstu lauksaimniecības ministrus apstiprināt Padomes secinājumus par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) vienkāršošanu. Padomes secinājumos minētas diskusijās izkristalizējušās jomas, kurās vienkāršošanas aspektiem ir jāpievērš vislielākā uzmanība, piemēram, zaļināšana un tiešo maksājumu kontrole, nosacījumi darbības programmām un ražotāju organizācijām augļu un dārzeņu sektorā, lauku attīstības programmu apstiprināšana. 

 

Savukārt Slovēnija sanāksmē vēlas pievērst prezidentūras, lauksaimnieku un visas sabiedrības uzmanību cilvēka darbībām, kas noved pie bišu populācijas samazināšanās. Viena trešdaļa no pasaulē saražotās pārtikas ir atkarīga no apputeksnēšanas, un bitēm ir vissvarīgākā loma šajā procesā. Bites arī nodrošina bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu dabā. Diemžēl bišu dravas ir apdraudētas, īpaši intensīvās lauksaimniecības teritorijās, tādēļ Slovēnija rosinās pasludināt 20. maiju par Pasaules bišu dienu. 

 

Mediju kontaktiem: 
Kristīne Rīna, ministra biroja vadītāja
Zemkopības ministrija 
Mob. tālrunis: +371 26547332
Tālrunis: +371 67027665
E-pasts: kristine.rina@zm.gov.lv 
Mājas lapa: www.zm.gov.lv 

 

Rūta Rudzīte, sabiedrisko attiecību speciāliste
Zemkopības ministrija 
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Mājaslapa: www.zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    08.05.2015