Latvijas un Polijas zemkopības ministri saskaņo viedokli par ES atbalstu lauksaimniekiem pēc Krievijas ieviestajām sankcijām

Latvijas un Polijas zemkopības ministri saskaņo viedokli par ES atbalstu lauksaimniekiem pēc Krievijas ieviestajām sankcijām

Trešdien, 17. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs videokonferencē ar Polijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministru Mareku Savicki pārrunāja abu valstu kopīgu taktiku un turpmāko rīcību sarunās ar Eiropas Komisiju (EK) par nepieciešamajiem ES atbalsta pasākumiem lauksaimniecības nozarei pēc Krievijas ieviestajām sankcijām.


Abi ministri bija vienisprātis, ka ES lauksaimniecības budžetā ir pieejami pietiekami līdzekļi, kas nepieciešami zaudējumu kompensēšanai, ja vien EK vēlētos sniegt adekvātu atbalstu lauksaimniecības un pārstrādes nozarēm, kas visvairāk cietušas pēc Krievijas lieguma importēt daudzas lauksaimniecības un pārtikas preces.


Jānis Dūklavs un Mareks Savickis atzina, ka nepieciešams ciešāk sadarboties ar EK, lai pieņemtu nepieciešamos lēmumus lauksaimnieku atbalstam un EK rīcība būtu operatīva un pietiekami efektīva.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Polijas kolēģim apliecināja, ka ceturtdien, 18. septembrī, tiekoties ar EK lauksaimniecības komisāru Dačanu Čološu, informēs, ka arī Polija un Igaunija, tāpat kā Latvija, prasa ES bez kavēšanās lemt par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem lauksaimniecībai un pārstrādei.


Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs devās uz Igauniju, lai tiktos ar Igaunijas lauksaimniecības ministru Ivari Padaru un apspriestu atbalsta pasākumus, kādus ES vajadzētu sniegt dalībvalstīm, kuras visvairāk ietekmējušas Krievijas sankcijas. Jānis Dūklavs un Ivari Padars bija vienisprātis, ka Baltijas valstīm, Polijai un Somijai jāsaskaņo vienota nostāja jautājumā par nepieciešamajiem ES atbalsta pasākumiem lauksaimniecības un pārstrādes nozarēm pēc Krievijas sankciju ieviešanas, ko vienoti pārstāvēt ES institūcijās.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv
 

  • Publicēts:
    17.09.2014