Lauksaimniecības ministri spriedīs par dalībvalstu iespējām ierobežot ĢMO

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze pirmdien, 13.jūlijā, Briselē piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē. Tā būs pirmā sanāksme, ko, beidzoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē, vadīs nākamā prezidentvalsts – Luksemburga. 

 

Sanāksmes laikā ministri apmainīsies viedokļiem par nesen publicēto Eiropas Komisijas priekšlikumu par lēmumu pieņemšanas procesa pārskatīšanu, lemjot par ģenētiski modificētiem organismiem (ĢMO), t.i., par iespējām dalībvalstīm ierobežot vai aizliegt ģenētiski modificētas pārtikas un barības lietošanu savā teritorijā. 

 

Padomes laikā debatēs par situācijas attīstību ES tirgū, tostarp par Krievijas 2014. gada augustā noteiktā ES lauksaimniecības produktu importa aizlieguma ietekmi uz ES tirgu. Patlaban daudzos sektoros situācija ir kritiska. Armands Krauze uzsvērs pašreizējo grūto situāciju piensaimniecībā un tai arī turpmāk nepieciešamo atbalstu. 

 

Vēl Padomes sanāksmes laikā prezidentvalsts Luksemburga publiski iepazīstinās ar savu darba programmu lauksaimniecībā un zivsaimniecībā. 
___________________________    
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
Zemkopības ministrija 
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Mājaslapa: www.zm.gov.lv  

  • Publicēts:
    09.07.2015