LLKC, Zemkopības ministrija un LMT vienojas uzlabot lauksaimnieku iespējas ES tiešajiem maksājumiem pieteikties elektroniski

Šodien, 20.martā, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), Zemkopības ministrija (ZM) un mobilo sakaru operators LMT preses konferencē informēja par sadarbību lauksaimnieku nodrošināšanā ar plašākām iespējām 2015.gada platību maksājumiem pieteikties elektroniski.


No 2015. gada saimniecībām, kurās aramzemes platība ir vismaz 10 ha un uz kurām attiecas zaļināšanas jeb videi un klimatam labvēlīgas lauksaimniecības prakses prasības, pieteikšanās uz platību maksājumiem elektroniski ir obligāta. Līdz šim no apmēram 60 tūkstošiem saimniecību, kas pieteicās ES platību maksājumiem, pieteikumus elektroniski iesniedza nedaudz vairāk kā 13 000. Kā informē Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš, šogad pieteikumus elektroniskie būs jāiesniedz vēl aptuveni 10 tūkstošiem saimniecību.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: „No šā gada, iesniedzot pieteikumus tiešajiem maksājumiem, kļūdīties ir bīstami – kļūdu dēļ saimnieki var palikt bez atbalsta. Lai tas nenotiktu, pieteikumus jāiesniedz elektroniski, un tas garantēs precīzu pieteikumu aizpildīšanu un ātrāku atbalsta izmaksu.” 


Lai palīdzētu lauksaimniekiem, kuri līdz šim atbalsta maksājumiem pieteicās klātienē LAD, iesniedzot pieteikumus papīra formātā, LLKC ir sertificējis kopskaitā 56 konsultantus visā Latvijā, kuri palīdzēs pieteikumu aizpildīšanā. LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: „Esam vienojušies, ka no 7.aprīļa mums talkā nāks arī kompānija „Latvijas Mobilais Telefons”, jo saimnieku skaits, kam būs nepieciešama palīdzība, ir ļoti liels.” 


LMT 11 biznesa klientu apkalpošanas centros visā Latvijā piedāvās lauksaimniekiem par zemāku cenu iegādāties vairāku modeļu datorus ar ātrgaitas interneta pieslēgumu, nodrošinot arī interneta signālu pastiprinošu iekārtu uzstādīšanu saimniecībās, kurās interneta signāls ir vājš.


LMT prezidents Juris Binde: “LMT 4G sakaru tīkls ir pieejams jau vairāk nekā 77% Latvijas iedzīvotāju. Tehnoloģiju pieejamība un salīdzinoši zemās pakalpojumu izmaksas ir padarījušas mūsu lauksaimniekus un reģionus vēl konkurētspējīgākus. Īpaši atbalstot tos zemniekus, kuriem turpmāk būs elektroniski jāiesniedz pieteikumi zaļināšanas maksājuma saņemšanai, LMT ir sagatavojis arī īpašu piedāvājumu - Zemnieku komplektu..”  


LMT piedāvājumā ietverts dators un ātrgaitas interneta pieslēgums, kas kopā izmaksās sākot no 26 eiro mēnesī. Piedāvājumam no 7.aprīļa varēs pieteikties lauksaimnieki, kuri ir reģistrējušies kā Lauku atbalsta dienesta klienti.


Lauksaimniekiem šogad varēs pieteikties vienotajam platības maksājumam (provizoriskā likme 58 eiro) un zaļināšanas maksājumam (provizoriskā likme 34 eiro). Par zaļināšanas maksājumu detalizētāka informācija atrodama www.lad.gov.lv sadaļā „Zaļināšanas kalkulators”. 

 

Informāciju sagatavoja
Iveta Tomsone
LLKC Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tel: 26004506
Iveta.Tomsone@llkc.lv
Aicinām sekot līdzi LLKC jaunumiem mājas lapā www.llkc.lv, sociālajos tīklos https://www.facebook.com/LLKIC un https://twitter.com/LLKC_lv

  • Publicēts:
    23.03.2015