Mainīti rūpnieciskās zvejas limiti nākamajam gadam iekšējos ūdeņos Valmieras, Ventspils un Ādažu novadā, jūras piekrastes ūdeņos - Jūrmalā

Mainīti rūpnieciskās zvejas limiti nākamajam gadam iekšējos ūdeņos Valmieras, Ventspils un Ādažu novadā, jūras piekrastes ūdeņos - Jūrmalā

Valdība otrdien, 21. decembrī, apstiprinājusi divu Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu grozījumus: par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos un par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību piekrastes ūdeņos, lai, atbilstoši pašvaldību ierosinājumiem un institūta BIOR zinātniskajām rekomendācijām, veiktu gadskārtējās izmaiņas zvejas limitos.

 

Grozījumi noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos maina zvejas limitu iekšējos ūdeņos Valmieras novadā. Burtnieku ezerā zivju tīklu limits samazināts no 2500 m līdz 1000 m, kā arī samazināts nozvejas apjoma limits rūpnieciskajā zvejā līdakām no 12 tonnām uz 4 tonnām un zandartiem no 26 tonnām uz 10 tonnām. Tai pašā laikā kopējais Burtnieku ezera nozvejas apjoms visu sugu zivīm (49 tonnas) netiek mainīts, līdz ar to citas zivju sugas (asarus, līņus, plaužus, karūsas u.c.) būs iespējams zvejot par 24 t vairāk nekā iepriekš. 

 

Izmaiņas ir arī Ventspils novadā. Usmas ezerā zivju tīklu limits samazināts no 8000 m līdz 7000 m, bet Engures upē vairs nebūs iespējams izmantot zušķērāja limitu. 

 

Savukārt Ādažu novadā mainīts limits nēģu zvejai Gaujā. Ādažu novada teritorijai pirms valsts autoceļa A1 Gaujas tilta ir piešķirts nēģu tacis ar diviem murdiem, nosakot 160 kg gada nozvejas limitu un piešķirot šo limitu uz trīs gadiem – līdz 2024. gada 31. decembrim. 

 

Veiktie grozījumi noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību jūras piekrastes ūdeņos maina pieejamās zvejas iespējas Jūrmalas valstspilsētai: reņģu tīklu limits palielināts par 12 gabaliem.

 

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 23. decembra noteikumos Nr. 796 “Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos”” un “Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 30. novembra noteikumos Nr. 1375 “Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību piekrastes ūdeņos”” tiks publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī. 
__________________________
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte, 
sabiedrisko attiecību speciāliste 
Tālrunis: +371 67027498 
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Tīmekļvietne: www.zm.gov.lv  

  • Publicēts:
    21.12.2021