Meklēs veiksmīgākos risinājumus dzīvnieku infekcijas slimību ierobežošanai

Pirmdien un otrdien, 23. un 24.martā, Rīgā norisināsies seminārs “Biodrošība – dzīvnieku veselības garantija”. Seminārā apspriedīs veiksmīgākos risinājumus dzīvnieku infekcijas slimību ierobežošanai. To organizē Zemkopības ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas TAIEX (Tehniskās palīdzības informācijas apmaiņas instruments, Technical Assistance and Information Exchange Instrument). 

 

Seminārā līdztekus Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ekspertiem piedalīsies arī speciālisti no ES kandidātvalstīm (Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Kosovas, bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas, Melnkalnes, Serbijas un Turcijas) un trešajām valstīm, kas robežojas ar ES (Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas). 

 

Semināra laikā notiks viedokļu un pieredzes apmaiņa par piemērotākajiem profilaktiskajiem pasākumiem, kā samazināt slimību pārnešanas risku dzīvnieku ganāmpulkā. Pirmajā semināra dienā, 23.martā, eksperti dalīsies viedokļiem par biodrošības prasībām ES normatīvajos aktos un biodrošības nosacījumu lomu dzīvnieku infekcijas slimību izplatīšanās ierobežošanai. Tiks sniegta informācija par biodrošības prasību ieviešanu Eiropas Savienības dalībvalstīs. Par biodrošības jautājumiem pieredzē dalīsies arī trešo valstu pārstāvji. 

 

Otrajā semināra dienā, 24.martā, paredzētas diskusijas trīs darba grupās, skatot biodrošības pasākumus saistībā ar ES dalībvalstīs aktuālajām dzīvnieku infekcijas slimībām: liellopiem, aitām un kazām – mutes un nagu sērgu, cūkām – Āfrikas cūku mēri un putniem - augsti patogēno putnu gripu. 

 

Semināra “Biodrošība – dzīvnieku veselības garantija” gaitai ikviens interesents 23. un 24.martā varēs sekot līdzi tiešsaistē, Latvijas prezidentūras ES Padomē mājaslapā (Biosecurity seminar) un Zemkopības ministrijas mājaslapā (Biosecurity seminar). 

 

Mediji semināra darbā varēs piedalīties otrajā semināra dienā, 24.martā. Vairāk informācijas, lūdzu, skatieties mediju programmā.

 

Lūdzu, ņemat vērā, ka tikai akreditēti žurnālisti varēs apmeklēt pasākumu tā norises vietā: https://eu2015.lv/media-eu/accreditation. Jautājumi par žurnālistu akreditāciju: mediaaccreditation@es2015.lv

 

Mediju kontaktiem: 
Kristīne Rīna, ministra biroja vadītāja
Zemkopības ministrija 
Mob. tālrunis: +371 26547332
Tālrunis: +371 67027665
E-pasts: kristine.rina@zm.gov.lv 
Mājas lapa: www.zm.gov.lv 

 

Rūta Rudzīte, sabiedrisko attiecību speciāliste
Zemkopības ministrija 
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Mājaslapa: www.zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    19.03.2015