Meža dienu 2015 centrālais pasākums „Pilsētnieku birzs” stādīšana Ozolniekos

Meža dienu 2015 centrālais pasākums „Pilsētnieku birzs” stādīšana Ozolniekos

Piektdien, 29. maijā, plkst. 11.00 ar īpaša dendroloģiskā stādījuma veidošanas, pulcējot ap 150 talcinieku no visas Latvijas, Ozolnieku novadā, Klijēnu ceļā, notiks Meža dienu 2015 centrālais pasākums.

 

Iniciatīvu veidot „Pilsētnieku birzi”, lai uzsvērtu izglītības nozīmi Latvijas lauku un mežu ilgtspējīgā apsaimniekošanā, uzņēmusies Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), kas sagatavo speciālistus meža nozarei un apzinās nepieciešamību pēc dendroloģiskiem stādījumiem.

 

Stādījums tiks veidots Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” un LLU aģentūras „Meža pētīšanas stacija” apsaimniekotajā teritorijā 0,7 hektāru kopplatībā. Tā ierīkošanai tiks izmantoti dažādu sugu un formu egļu, lapegļu un priežu, kā arī dažādu ozolu, kļavu, bērzu un citu koku sugu dižstādi. Šīs sugas un to dendroloģiskās formas vēsturiski bija iecienītas muižu parkos un viensētu apstādījumos, taču daudzviet jau ir izzudušas. Stādījumam būs nozīmīga dendroloģiska un izglītojoša nozīme.

 

Talkā piedalīsies meža un citu nozaru pārstāvji, LLU studenti un darbinieki, LLU Meža fakultātes studentu biedrības „Šalkone” aktīvisti un Ozolnieku vidusskolas topošie absolventi. Katrs talcinieks pēc koka iestādīšanas saņems „Meža dienas 2015” lentīti, uz kuras varēs parakstīties un apsiet ap koku. 

 

Pasākuma noslēgumā dalīborganizāciju vadītāji un pārstāvji – LLU rektore Irina Pilvere, Jelgavas Domes pārstāvis Vilis Ļevčenoks, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Pēteris Veļeckis – atklās piemiņas zīmi „Pilsētnieku birzs”. Pēc talkas paredzēta došanās uz Jelgavu, kur tiks piedāvāta iespēja viesiem doties ekskursijā pa pilsētu kopā ar gidi Inu Jurģi.

 

Šī gada Meža dienas 2015 ar saukli „Kopā nākotnes mežam” organizētas sadarbībā ar Zemkopības ministriju, LLU aģentūru „Meža pētīšanas stacija”, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu „Silava”, Ozolnieku novada pašvaldību un citu atbalstītāju dalību.

 

Pirmās Meža dienas notika 1928. gada 12. maijā, kad tika ierīkots toreiz topošās Varakļānu pilsētas bulvāris. 1939. gada Meža dienas izvērtās par vērienīgāku notikumu, kā arī par pēdējo Latvijas brīvvalstī. Padomju laikā koku stādīšana notika pavasaru talku laikā. Kopš deviņdesmito gadu vidus Meža dienu tradīcija Latvijā ir atjaunota, to norisi visā Latvijā koordinē Zemkopības ministrijas Meža departaments.

 

______________________________
Informāciju sagatavoja
Māra Mīkule
Meža dienu komitejas sekretariāts
Tālrunis: 67027553
mara.mikule@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    28.05.2015