Panākta politiskā vienošanās par rekomendāciju pārņemšanu zivsaimniecībā

Panākta politiskā vienošanās par rekomendāciju pārņemšanu zivsaimniecībā

Rīga, 2015.gada 26.marts. – Latvijas prezidentūra ES Padomē ceturtdien, 26.martā, sarunās ar Eiropas Parlamentu, panāca politisko vienošanos par regulas Vidusjūras Vispārējās zivsaimniecības komisijas (GFCM) rekomendāciju pārņemšanu ES normatīvajos aktos. Minētais priekšlikums nodrošinās GFCM 2011., 2012. un 2013. gadā pieņemto rekomendāciju pārņemšanu, kas attiecas uz ilgtspējīgu sarkano koraļļu ieguvi, jūras putnu, vaļveidīgo un jūras bruņurupuču piezveju, kā arī haizivju, raju un mūkroņu saglabāšanas pasākumiem Vidusjūrā un Melnajā jūrā.

 

Sarunās Latvijas prezidentūru ES Padomē pārstāvēja zivsaimniecības nozares padomnieks Latvijas Republikas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES Ričards Derkačs.

 

Šodienas sarunas bija jau otrs neformālais trialogs par konkrēto priekšlikumu. Pirmais trialogs notika šā gada 2.martā, taču abas puses panāca tikai daļēju vienošanos. Pēc pirmā trialoga Latvijas prezidentūra pielika ievērojamas pūles, lai sadarbībā ar ieinteresētajām Vidusjūras un Melnās jūras valstīm pārskatītu sarunu mandātu un vienotos par ieinteresētajām pusēm pieņemamāko risinājumu. Sarežģītās, taču auglīgās sarunās Ričards Derkačs sekmīgi aizstāvēja Padomes pozīcijas, un abas puses vienojās par kompromisu.

 

LR Pastāvīgās pārstāvniecības ES foto: Zivsaimniecības nozares padomnieks Ričards Derkačs (no kreisās) un Eiropas Parlamenta deputāts, ziņotājs par regulas priekšlikumu Gabriels Mato

 

Mediju kontaktiem:

Kristīne Rīna

ministra biroja vadītāja

Zemkopības ministrija

Mob. tālrunis: +371 26547332

Tālrunis: +371 6702766

E-pasts: kristine.rina@zm.gov.lv

 

Rūta Rudzīte

sabiedrisko attiecību speciāliste

Zemkopības ministrija

Tālrunis: +371 67027498

E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv

Mājaslapa: www.zm.gov.lv

  • Publicēts:
    26.03.2015