Sabiedriskās ēdināšanas iestādei pirmo reizi Latvijā pasniedz bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu

Ceturtdien, 13. februārī, Zemkopības ministrijā VSIA „Sertifikācijas un testēšanas centrs” pasniedza SIA „Augstceltne” ēdināšanas nozares kafejnīcai „Al-kanna” un bistro „Kurši” bioloģiskās lauksaimniecības atbilstības sertifikātu, kas apliecina, ka šajās ēdināšanas iestādēs patērētājiem tiek piedāvāti ēdieni, kuros izmantota bioloģiski sertificēta liellopu gaļa. Latvijā sertifikātus par atbilstību bioloģiskās lauksaimniecības prasībām izsniedz divas institūcijas: biedrība „Vides kvalitāte” un VSIA „Sertifikācijas un testēšanas centrs”.

 

Saņemot bioloģiskās lauksaimniecības atbilstības sertifikātu, SIA „Augstceltne” ēdināšanas nozares direktore Dace Mellenberga pauda gandarījumu par saņemto sertifikātu un iespēju turpmāk veicināt bioloģisko produktu nokļūšanu pie patērētāja uzturā. Tiek plānots, ka SIA „Augstceltne” sertificēs arī pārējos ēdināšanas uzņēmumus, kuri atrodas Rīgā, un nākotnē, iespējams, arī tos, kas atrodas ārpus Rīgas. Dace Mellenberga izteica cerību, ka saņemtais sertifikāts rosinās arī citus sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus sertificēt tos atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības prasībām.

 

Saistībā ar ēdināšanas iestāžu bioloģiskās atbilstības sertificēšanas jautājumiem ceturtdien notika arī sanāksme „Par sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu bioloģisko sertifikāciju”, kurā Zemkopības ministrijas, Pārtikas un veterinārā dienesta un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas speciālisti ar Latvijas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmējiem pārrunāja dažādās iespējas sertificēt sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus un skaidroja ar to saistītās atšķirības sertifikācijas prasībās. Sanāksmē piedalījās arī potenciālie bioloģisko produktu piegādātāji.

 

Sanāksmes laikā klātesošie diskutēja par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu bioloģiskās sertifikācijas veidiem un ar to saistītajām atšķirībām sertifikācijas prasībās, marķēšanā un informācijas sniegšanā patērētājiem. Tika diskutēts arī par to, kādi pasākumu ir veicami, lai veicinātu bioloģisko produktu nokļūšanu pie patērētāja un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu sertifikāciju, rosinātu sadarbību starp bioloģisko produktu ražotājiem un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, kā arī iezīmēti nākošie soļi ēdināšanas uzņēmumu bioloģiskai sertifikācijai.

 

Sanāksmē piedalījās restorāna „Vincents” šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, kafejnīcas „Ekovirtuve” vadītāja Sandra Stabiņģe, „Ecocatering” dibinātājs Rihards Frīdenbergs-Kalniņš un vadītāja Madara Rutkovska, SIA „Augstceltne” ēdināšanas nozares direktore Dace Mellenberga (pārstāv kafejnīcas „Al-kanna” un bistro „Kurši” Zemkopības ministrijas ēkā).
_________________________ 
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    13.02.2014