Starptautiskā melioratoru konferencē Latvijā – par ražošanas un vides aspektu mijiedarbību

Ceturtdien un piektdien, 21. un 22.augustā, Latvijā norisināsies starptautiska melioratoru konference, kuras galvenais diskusiju temats būs meža zemes uzlabošana, apkārtējās vides aizsardzība un augsnes nosusināšanas plāni līdz 2020.gadam. Konferencē piedalīsies dalībnieki no piecām valstīm: trim Baltijas valstīm, Somijas un Baltkrievijas.

 

Ceturtdien, 21.augustā, konference notiks Jaunmoku pilī (Tumes pagastā, Tukuma novadā) un darbu tā sāks 9.00. Latvijas pārstāvji iepazīstinās konferences dalībniekus ar meliorācijas plāniem līdz 2020.gadam, kā arī pieredzi meža zemes ielabošanā un vides ietekmi uz meliorācijas objektu renovāciju un rekonstrukciju.

 

Igaunijas kolēģi analizēs Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam meliorācijas pasākumu rezultātus un sagatavotajiem pasākumiem 2014.-2020.gada plānošanas periodam, kā arī diskutēs par nacionālā finansējuma ieguldījumu privātā mežsaimniecībā.

 

Lietuvas speciālisti stāstīs par pārmaiņām lauksaimniecības ūdenssaimniecības sistēmās, bet Somijas speciālisti – par meža zemes meliorāciju.

 

Savukārt kolēģi no Baltkrievijas dalīsies pieredzē par meliorācijas sistēmu modernizācijas procesu viņu valstī.

 

Ceturtdienas pēcpusdienā un piektdien, 22.augustā, konferences dalībnieki apmeklēs ūdenssaimniecību Tukuma novadā, iepazīsies ar meža infrastruktūras objektu Usmas novadā, kā arī apskatīs Talsu Lauksaimniecības muzeju.

 

______________________________
Informāciju sagatavoja
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 67027498
ruta.rudzite@zm.gov.lv

 

  • Publicēts:
    20.08.2014