Sveiks Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” laureātus

Ceturtdien, 8. maijā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Rīgā pulksten 17.00 notiks Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” pasniegšanas ceremonija, lai godinātu nozares izcilākos ļaudis. Gada balva „Zelta čiekurs”, kas ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē, tiks pasniegta jau desmito reizi.

 

Gada balvu „Zelta čiekurs” nominācijā „Par mūža ieguldījumu” saņems meža selekcijas un ģenētikas pētnieks, meža nozares stratēģiskais plānotājs un analītiķis Jānis Birģelis, Gunārs Klapars – augstas klases speciālists ar milzīgu dzīves un profesionālo pieredzi, kurš prot zināšanas par mežu un meža apsaimniekošanu pielāgot meža infrastruktūras izveidei, Uldis Krūmiņš, kurš visu savu darba mūžu veltījis efektīvai un racionālai meža apsaimniekošanai, ieviešot ražošanā jaunākās mežzinātnes atziņas, apveltīts ar izcilām organizatora spējām, sekmējis meža nozares jauno speciālistu sagatavošanu, Jānis Mūrnieks – devis nozīmīgu ieguldījumu mežsaimniecības nozares attīstībā Jēkabpils pusē un Dr. habil. sc. Ing., Dr. chem., profesors Arnis Treimanis – izcils starptautiski novērtēts mežzinātnieks papīra un celulozes ražošanas izpētes jomā, ievēlēts par Karaliskās zviedru inženierzinātņu akadēmijas locekli, Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas īstenais loceklis. A.Treimaņa vadībā īstenoti ļoti daudzi pētniecības projekti un sagatavoti zinātniskie raksti.

 

Visi nominācijas „Par mūža ieguldījumu” balvas „Zelta čiekurs” ieguvēji saņems arī Ministru kabineta Atzinības rakstus, kurus pasniegs zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Pasākumā tiks godināti laureāti un paziņoti Gada balvas ieguvēji arī nominācijās – „Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”.

 

Laureāti nominācijā „Par inovatīvu uzņēmējdarbību” ir SIA „Wenden Furniture”, z/s „Vairogi” un SIA „Verems”, „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” – Pēteris Kaļva, Uldis Spulle un Sigita Vaivade. Laureāti nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” ir meža īpašnieki Guntars Dolmanis, Velta Kurzemniece un Juris Kūms. Gada balvas ieguvēji šajās nominācijās tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā.

 

Gada balvas ieguvēji saņems „Zelta čiekuru”, savukārt pārējiem laureātiem tiks pasniegts skulpturāls veidojums „Zelta čiekuriņš”.

 

______________________________

Informāciju sagatavoja

Māra Mīkule

Meža departaments

Meža nozares stratēģijas

un atbalsta nodaļa

tālr. 67027553

  • Publicēts:
    06.05.2014