Tiešraidē varēs vērot konkursa „Sējējs–2014” laureātu apbalvošanu

Tiešraidē varēs vērot konkursa „Sējējs–2014” laureātu apbalvošanu

Trešdien, 17. septembrī, Vidzemes koncertzālē ”Cēsis” notiks Zemkopības ministrijas (ZM) rīkotā Vislatvijas lauksaimnieku konkursa „Sējējs–2014” noslēguma pasākums, kurā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs svinīgi sveiks šā gada labākos lauksaimniekus. Konkursa laureātu godināšana sāksies pulksten 18.00 un to būs iespēja vērot tiešraidē ZM mājaslapā www.zm.gov.lv un Valsts lauku tīkla mājaslapā www.laukutikls.lv.

 

„Šogad ieviešam jaunu tradīciju – pirmo reizi pie laureātiem ceļos arī īpašā balva. Iespaidojoties no izcilā latviešu tēlnieka Kārļa Zemdegas radītā pieminekļa “Sējējs”, ir tapusi unikāla mākslinieces Lauras Bistrakovas radīta piemiņas statuete “Sējējs”, kas, cerams, kļūs par nozīmīgu konkursa simbolu,” stāsta zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Šogad konkursam bija pieteikti 35 dalībnieki, kurus vērtēja 6 konkursa grupās. Dalībnieki tika vērtēti nominācijās – „Gada lauku saimniecība”, kurā vērtēja augkopības, piena un gaļas ražošanas saimniecības, „Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, „Ģimene lauku sētā”, kā arī „Jaunais veiksmīgais zemnieks”. Tāpat šogad dalībniekus vērtēja arī nominācijās „Rītdienas sējējs – mazpulks” un „Zinātne lauku attīstībai”. Jau astoto gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

 

 

Noslēdzies jau divdesmit pirmo gadu rīkotais ZM konkurss „Sējējs”, kura mērķis kā ik gadu ir noteikt labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā un lauksaimniecībā, parādīt dažādu īpašuma formu saimniekošanas iespējas, rosināt lauku iedzīvotājus sakopt apkārtējo vidi, kā arī atzīmēt jaunās paaudzes – mazpulku sasniegumus – un popularizēt zinātnes atziņas.

 

______________________________

Informāciju sagatavoja

Viktorija Kalniņa

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67027622

viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    12.09.2014