Turpinās atbalstīt Latvijas ostu infrastruktūras uzlabošanu

Otrdien, 9. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumā „Zvejas ostas un izkraušanas vietas”. Atbalsta mērķis ir veicināt Latvijas ostu infrastruktūras un to sniegto pakalpojumu uzlabošanu zvejnieku vajadzībām.

 

Noteikumu projekts nosaka atbalsta pretendentus, atbalsta saņemšanas nosacījumus, attiecināmās un neattiecināmās izmaksas, pieteikšanās kārtību un iesniedzamos dokumentus, kā arī atbalsta apmēru. 

 

Pasākumā „Zvejas ostas un izkraušanas vietas” atbalstu varēs saņemt ostu pārvaldes un biedrības, kuru biedri darbojas zvejniecībā, tostarp atzītas zvejas produktu ražotāju organizācijas. Publiskā atbalsta intensitāte pasākumā tiek diferencēta atkarībā no atbalsta pretendenta statusa un ir robežās no 60 līdz 90%. 

 

Jau iepriekšējā plānošanas periodā ostās tika veikti ieguldījumi ar Eiropas Zivsaimniecības fonda līdzfinansējumu, un tie ir nodrošinājuši Latvijas ostu publisko pieejamību, uzlabojuši kopējo ostu infrastruktūru un kuģošanas drošību, kā arī apgādājuši zvejniekus ar nepieciešamām iekārtām un aprīkojumu.

 

Noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” mājaslapā www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā „Zvejas ostas un izkraušanas vietas”” pieejama MK mājaslapā.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    09.06.2015