Uzaicinājums žurnālistiem uz EK Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektora diskusiju ar Latvijas lauksaimnieku organizācijām

28. un 29. aprīlī pēc Zemkopības ministrijas ielūguma Latvijā darba vizītē ieradīsies  Eiropas Komisijas (EK) Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektors Jerži  Pleva (Jerzy Plewa) un EK Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāta eksperts Jueri Rute (Jueri Rute), lai pārrunātu Latvijai būtiskos ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) jautājumus ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un ministrijas speciālistiem un Latvijas lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.


Plašsaziņas līdzekļu žurnālisti ir aicināti apmeklēt EK Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektora Jerži  Plevas un EK Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāta eksperta Jueri Rutes diskusiju ar Zemkopības ministrijas speciālistiem un lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.


Diskusija notiks pirmdien, 28. aprīlī, no plkst. 14:30 līdz plkst. 15:30 Zemkopības ministrijas 23. stāva Konferenču zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā. Sanāksmes darba valoda – angļu. Latvijas lauksaimniekus diskusijā pārstāvēs Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Zemnieku saeima un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija.


Diskusijā tiks spriestspar to, kā EK un Zemkopības ministrija sadarbībā ar Eiropas un Latvijas lauksaimnieku organizācijām gatavojas nesen reformētās KLP ieviešanai, sākot ar 2015. gadu. Kā zināms, jaunajā KLP paredzēti vairāki jauninājumi, t.sk., zaļināšanas prasības, kas 2014.-2020. gada plānošanas periodā lauksaimniekiem jāievēro, lai varētu saņemt tiešos maksājumus. Tāpat tiks diskutēts par KLP piedāvātajām iespējām mazajām lauku saimniecībām un kooperācijai.
 

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv
 

  • Publicēts:
    25.04.2014