Uzlabota kārtība par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pārtiku valsts apdraudējuma gadījumā

Uzlabota kārtība par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pārtiku valsts apdraudējuma gadījumā

Valdība otrdien, 1. martā, apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos noteikumus par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pārtiku valsts apdraudējuma gadījumā, uzlabojot un aktualizējot esošo kārtību.

 

Līdz šim (MK 28.08.2007. noteikumi Nr.585) noteiktais pārtikas produktu klāsts bija pārāk plašs un detalizēts. Jaunie noteikumi optimizē (sašaurina) esošo pārtikas produktu klāstu.

 

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem valsts apdraudējuma gadījumā tiks ieviesta normēta pārtikas apgāde ar tādiem pamatproduktiem, kas būtu ātri pagatavojami, ar diezgan ilgu derīguma termiņu un uzglabājami vienkāršos apstākļos, un kurus valsts tautsaimniecība spētu nodrošināt valsts apdraudējuma gadījumā.

 

Valsts apdraudējuma gadījumā normētai pārtikas apgādei tiks izmantoti tādi pārtikas produkti, kas ir lietojami uzturā uzreiz (piemēram, gaļas un zivju konservi, sausiņi u.tml.), vai kuru pagatavošanā nav nepieciešams daudz laika, ūdens un energoresursu (piemēram, graudaugu pārslas, makaroni, putraimi, milti u.tml.).

 

Ministru kabineta “Noteikumi par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pārtiku valsts apdraudējuma gadījumā” stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.
____________________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104;
e-pasts:Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    01.03.2022