Valsts atbalstīs ciltsdarbu piena šķirņu ganāmpulkos

Valsts atbalstīs ciltsdarbu piena šķirņu ganāmpulkos

Lai mazinātu Krievijas Federācijas noteiktā preču importa aizlieguma radītos zaudējumus piensaimniecībā un ļautu saglabāt ražošanas apjomu, vienlaikus nodrošinot augstvērtīgu piena šķirņu slaucamo govju saglabāšanu ganāmpulka ciltskodolā, otrdien, 26.augustā, valdība apstiprināja noteikumus „Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu izvērtēšanai”.

 

Noteikumi nosaka ciltsdarbam nepieciešamo atbalsta summu par 2014.gada septembri un oktobri, lai nodrošinātu piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu noteikšanas un izvērtēšanas pakalpojumu.

 

Kopējā atbalsta apmērs, lai segtu pakalpojuma izmaksas, ir 6 miljoni eiro. Atbalsts segs līdz 70 procentiem jeb līdz 46 eiro par izmaksām, kas saistītas ar piena šķirnes slaucamās govs produktivitātes kontroles testiem, un Lauku atbalsta dienests atbalstu piešķirs kā vienreizēju maksājumu, pamatojoties uz šķirnes dzīvnieku audzētāju organizāciju, kas ir atbalsta pretendents, iesniegtajiem sarakstiem.

 

Noteikumi nosaka termiņu - 2014.gada 1.oktobri, līdz kuram pretendentiem ir jāiesniedz apsekoto ganāmpulku īpašnieku saraksti.

 

Pieņemtie noteikumi arī nosaka kārtību, kādā atbalsts administrējams.

 

Noteikumi „Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu izvērtēšanai” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

 

Papildu informācija par noteikumiem - MK mājaslapā.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 67027498
ruta.rudzite@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    26.08.2014