Varēs izplatīt un pārdot arī nefasētu diētisko pārtiku ar samazinātu enerģētisko vērtību

No uzņēmējiem tikuši saņemti ierosinājumi atļaut izplatīt un pārdot neiepakotā (nefasētā) veidā diētisko pārtiku tieši patērētājam dažādās mazumtirdzniecības vietās, piemēram, fitnesa un interešu klubos, vienlaikus sniedzot informāciju par produkta sastāvu. Atsaucoties sabiedrības lūgumam, valdība otrdien, 21.oktobrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Ministru kabineta 2010.gada 16.novembra noteikumos Nr.1053 „Noteikumi par īpašām prasībām diētiskajai pārtikai, kārtību, kādā reģistrē diētisko pārtiku, un valsts nodevu par diētiskās pārtikas reģistrāciju”.

 

Grozījumi noteic, ka turpmāk mazumtirdzniecībā nefasētā veidā varēs pārdot produktus, kas atbilst pārtikas produktu kategorijai „Ēdienreizes aizstājējs svara kontrolei” - ja tā būs paredzēta vienas vai divu ēdienreižu aizstāšanai svara kontrolei un ja tā ir sagatavota tūlītējam patēriņam attiecīgajā pārtikas tirdzniecības vietā, šķīdinot, atšķaidot vai sajaucot noteiktu produkta daļu no oriģināla fasējuma (iepakojuma) atbilstoši lietošanas pamācībai. Vienlaikus galapatērētājam redzamā vietā būs jābūt izvietotai informācijai par produkta sastāvu un citām marķējuma prasībām atbilstoši normatīvajiem aktiem, kā arī īpašiem produkta lietošanas nosacījumiem (brīdinājumiem) un alergēnu nosaukumiem.

 

Noteikumi „Grozījums Ministru kabineta 2010.gada 16.novembra noteikumos Nr.1053 „Noteikumi par īpašām prasībām diētiskajai pārtikai, kārtību, kādā reģistrē diētisko pārtiku, un valsts nodevu par diētiskās pārtikas reģistrāciju”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

 

Plašāka informācija par noteikumiem - MK mājaslapā.

______________________________
Informāciju sagatavoja
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: 67027498
ruta.rudzite@zm.gov.lv

 

  • Publicēts:
    21.10.2014