Zemkopības ministrijā viesojas Gruzijas Nacionālās pārtikas aģentūras delegācija

Zemkopības ministrijā viesojas Gruzijas Nacionālās pārtikas aģentūras delegācija

Trešdien, 2022. gada 20. jūlijā, Zemkopības ministrijā (ZM) viesojās Gruzijas Nacionālās pārtikas aģentūras (Gruzijas NPA) delegācija.

 

Vizītes laikā ar Gruzijas NPA delegāciju un tās vadītāju Zurabu Čekurašvili (Zurab Chekurashvili) tikās zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, kas pauda Latvijas atbalstu Gruzijas īstenotajiem pasākumiem pārtikas drošības sistēmas attīstībā un sanitāro un fitosanitāro pasākumu stiprināšanā, tuvinoties Eiropas Savienības (ES) prasībām un regulējumam.

 

Latvijai ir izveidojusies cieša sadarbība ar Gruziju, daloties ar mūsu ekspertu pieredzi un zināšanām, lai veicinātu Gruzijas pārtikas produktu konkurētspēju ES tirgū un stiprinātu Gruzijas patērētāju uzticēšanos pārtikas kontroles sistēmai.

 

Gruzijas delegācijas vizītē ZM piedalījās arī Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis. PVD kā vadošais partneris sadarbībā ar ZM, Latvijas Valsts augu aizsardzības dienestu, Igaunijas un Zviedrijas pārtikas uzraudzības kompetentajām iestādēm Gruzijā ievieš ES finansētu mērķsadarbības (Twinning) projektu “Tālāku sanitāro un fitosanitāro pasākumu stiprināšana un pārtikas drošības sistēmas attīstības nodrošināšana Gruzijā” (Ensuring further progress of SPS and food safety system in Georgia). Projekta īstenošana plānota līdz šāgada beigām.

 

Latvijas un Gruzijas attiecības kopumā raksturo aktīva institucionālā sadarbība, kā arī pozitīva izaugsmes tendence ekonomiskajā jomā.

 

________________

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Kļaveniece
Zemkopības ministra padomniece
Tālrunis: 26417267
E-pasts: kristine.klaveniece@zm.gov.lv
Tīmekļvietne: www.zm.gov.lv

  • Publicēts:
    20.07.2022