Zemkopības ministrijas projekts iekļauts septiņu pasaules mēroga balvai izvirzīto Latvijas pretendentu vidū

Zemkopības ministrijas projekts iekļauts septiņu pasaules mēroga balvai izvirzīto Latvijas pretendentu vidū

Septiņi Latvijas IKT projekti izvirzīti Informācijas sabiedrības pasaules samita (World Summit on Information Society) „WSIS projektu balvai 2015”, tostarp arī par Baltijas ceļu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina ikvienu nobalsot, lai atbalstītu Latvijas uzvaru. „WSIS projektu balvai 2015” balvai ir izvirzīta arī Zemkopības ministrijas un tās padotības iestāžu vienotā informācijas vide, kas nodrošina resorā izmantojamo informācijas tehnoloģiju risinājumu centralizāciju, un padara pakalpojumus daudz pieejamākus klientiem.

 

Konkursam darbus varēja iesniegt līdz 2015. gada 25. februārim, pirmā atlases kārta noslēdzās 13. martā, balsošana norit līdz 1. maijam, savukārt līdz 5. maijam ekspertu grupa veiks noslēguma vērtēšanu. Uzvarētāji tiks apbalvoti WSIS Forumā, kas notiks 25.-29. maijā Šveicē.

 

Balso par Latviju!

Ikviens aicināts piedalīties balsošanā līdz 2015. gada 1. maijam. Lai to izdarītu nepieciešams:

Reģistrēties un nobalsot šajā vietnē. Lai vērtējums tiktu ieskaitīts, jāizvēlas viens labākais projekts katrā no 18 kategorijām.

 

Nominētie Latvijas projekti

3. kategorijā „ Informācijas un zināšanu pieejamība ”

 • Uzņēmumu reģistra pamatinformācijas nodošana sabiedrībai atklātu datu veidā ” – Uzņēmumu reģistra radītā iespēja jebkuram interesentam bez maksas lejupielādēt mašīnlasāmā formātā (CSV failā) atvērtos datus par visiem Uzņēmumu reģistra reģistrētajiem subjektiem. Pieejamo informāciju var izmantot, piemēram, veidojot statistikas un analīzes materiālus par uzņēmējdarbības vidi Latvijā.

 • Pirmais valsts mēroga e-valdības standarts „Latvijas e-indekss ”” – Lattelecom, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un nozares ekspertu partnerības iniciatīva – ikgadējs nacionāla mēroga valsts iestāžu un pašvaldību e-vides attīstības mērījums. Tas sniedz priekšstatu, cik aktīvi un savai situācijai atbilstoši tiek izmantoti mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sniegtie risinājumi, lai veicinātu iedzīvotājiem un komersantiem sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību e-vidē. Papildu informācija par projektu www.eindekss.lv.

 • 5. kategorijā „ Uzticēšanās un drošības radīšana ICT izmantošanā ”

  • Starptautiskā kiberdrošības konference „DSSITSEC ”” – Data Security Solutions starptautiska bezmaksas konference, kurā IT drošības profesionāļi var uzzināt IT un datu drošības jomas jaunumus un izaicinājumus, kā arī iepazīties ar pasaules vadošo programmnodrošinājuma ražotāju tehnoloģiju inovācijām. Konference, kas šogad notiks sesto gadu, pulcēs dalībniekus no vairāk nekā 30 valstīm.

 • 7. kategorijā „ ICT Aplikācijas: e-valdība ”

  • Vienotais valsts un valdības portals ” – Valsts reģionālās attīstības aģentūras Vienotais valsts un pašvaldību pakalpojumu portāls latvija.lv.

  • Vienotas informatīvās telpas izveidošana Zemkopības ministrijai un tās pakļautības iestādēm ” – Zemkopības ministrijas un tās padotības iestāžu vienotā informācijas vide, kas nodrošina resorā izmantojamo informācijas tehnoloģiju risinājumu centralizāciju, un padara pakalpojumus daudz pieejamākus klientiem, optimizē uzņmēmējdarbības procesus un samazina administratīvo slodzi.

 • 15. kategorijā „ Kultūras daudzveidība un identitāte, lingvistiskā daudzveidība un vietējais satvars ”

  • Baltijas ceļa stāsti ” – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Baltijas ceļa 25. gadadienai veltīts projekts, kura laikā interneta platformā thebalticway.eu apkopoti Baltijas valstu iedzīvotāju atmiņu stāsti.

  • Latvijas mašīntulkošanas dienests Hugo.lv ”– Kultūras informācijas sistēmu centra un sabiedrības „Tilde” izstrādātais mašīntulkošanas serviss Hugo.lv, kas īpaši pielāgots latviešu valodai un valsts pārvaldes dokumentiem, nodrošinot labāku tulkojuma kvalitāti nekā tulkojot citās tiešsaistes vietnēs.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija īsteno e-pārvaldes integrēto informatīvo kampaņu „Valsts ir internetā” ar mērķi informēt par vairāk nekā 300 valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, un mudinātu sabiedrību izvēlēties e-pakalpojumus kā primāro saziņas veidu ar valsti. Informācija par e-pakalpojumiem pieejama www.latvija.lv.

 

Projekts ir saņēmis ES fondu tehniskās palīdzības projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/19 „Atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu prioritāšu mērķu sasniegšanas nodrošināšanai” finansējumu.

 

___________________________     

 

Papildu informācijai:

Elīna Kalniņa

Kampaņas „Valsts ir internetā” koordinatore

22018527, e-pasts: elina.kalnina@ka.lv, einfo@ka.lv

 • Publicēts:
  31.03.2015