Zemkopības ministrs Didzis Šmits uzdod apzināt plūdu radītās sekas lauksaimniecībā Jēkabpils apkaimē

Zemkopības ministrs Didzis Šmits uzdod apzināt plūdu radītās sekas lauksaimniecībā Jēkabpils apkaimē

Lai apzinātu stāvokli un koordinētu darbību iespējamo zaudējumu novēršanai, zemkopības ministrs Didzis Šmits pirmdien, 16. janvārī, operatīvajā sanāksmē bija aicinājis piedalīties gan Zemkopības ministrijas speciālistus, gan vairāku nozares dienestu vadību, kas apkalpo klientus Jēkabpils plūdu skartajās zonās, gan arī lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas un uzņēmējus.

 

Sanāksmē ministrs uzdeva Lauku atbalsta dienestam (LAD), līdzko tas būs iespējams, apzināt situāciju un iespējamos postījumus, lai vēlāk lemtu par turpmāko atbalstu lauksaimniekiem, savukārt Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) uzdots turpināt sniegt atbalstu mājdzīvnieku pārvietošanā, kā arī, ja nepieciešams tos pārvietot, palīdzēt ar kontaktinformāciju. Tāpat VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” uzdots novērtēt valsts nozīmes meliorācijas sistēmu stāvokli plūdu skartajās teritorijās.

 

Zemkopības ministrijas dienesti – Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD), PVD, kā arī LAD – turpina darbu ierastajā režīmā. Dienestu rīcībā esošā pašreizējā informācija liecina, ka plūdi Jēkabpils apkaimē skāruši vairākus desmitus ziemāju tīrumus vairākus simtus hektāru platībā. Tomēr faktisko situāciju varēs apzināt tikai pēc ūdens līmeņa krišanās, kas dos iespēju apsekot plūdu skartās platības.

_____________________________

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa,
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: 26318021
E-pasts: Kristine.Liepa@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    16.01.2023