Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar ASV vēstnieku pārrunā Latvijas un ASV tirdzniecības ar lauksaimniecības un pārtikas produktiem veicināšanu

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar ASV vēstnieku pārrunā Latvijas un ASV tirdzniecības ar lauksaimniecības un pārtikas produktiem veicināšanu

Pirmdien, 3. februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Marku Pekalu (Mark Andrew Pekala). Zemkopības ministrs ar ASV vēstnieku apsprieda jautājumus par abu valstu savstarpējās tirdzniecības ar lauksaimniecības un pārtikas produktiem veicināšanu.

 

ASV ir starp lielākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem trešo valstu vidū, jo salīdzinošie tirdzniecības apjomi ar lauksaimniecības produktiem ir būtiski – 2012. gadā ASV pēc eksporta un arī importa vērtības ierindojās 6. vietā. Būtiski, ka Latvijas tirdzniecības bilance ar ASV pēdējos četros gados ir bijusi pozitīva, tomēr eksporta plūsmā ir vērojams samazinājums pa gadiem, savukārt importa plūsma bijusi samērā nevienmērīga.

 

2013. gada desmit mēnešos Latvija uz ASV eksportējusi lauksaimniecības, pārtikas un zivsaimniecības produktus 22 miljonu eiro vērtībā, bet importējusi šādus produktus no ASV 4,7 miljonu eiro vērtībā.
_________________________ 
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    03.02.2014