Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Igaunijas lauksaimniecības ministru spriedīs par abu valstu ciešāku sadarbību savu interešu aizstāvībā ES

Ceturtdien, 11. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Igauniju, lai tiktos ar Igaunijas lauksaimniecības ministru Ivari Padaru.

 

Abi ministri apspriedīs Latvijas un Igaunijas rīcību pēc Krievijas ieviestajām sankcijām, lai mazinātu to ietekmi uz lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēm, kā arī apmainīsies ar pieredzi jaunu tirgu meklēšanā un apgūšanā.

 

Latvija un Igaunija saskaņos viedokļus un turpmāko rīcību ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomē par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem nozarēm pēc Krievijas embargo, jo vienota Baltijas valstu pozīcija dod iespēju labāk pārstāvēt abu valstu intereses ES. Plānots, ka Jānis Dūklavs un Ivari Padars pārrunās lauku atbalsta pasākumu ieviešanu jaunajā – 2014.-2020. gadu plānošanas periodā.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs savu Igaunijas kolēģi arī informēs par Latvijas īstenotajiem Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanas un apkarošanas pasākumiem Igaunijas pierobežā, lai mazinātu ĀCM tālākas izplatības iespējas.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104, e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    10.09.2014