Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Baltkrievijā apspriedīs iespējas palielināt Latvijā ražotās pārtikas eksportu uz šo valsti

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs no 1. līdz 3. septembrim dosies darba vizītē uz Baltkrievijas Republiku, kur tiksies ar Baltkrievijas augsta ranga amatpersonām un uzņēmējiem, lai meklētu iespējas palielināt Latvijā ražoto lauksaimniecības un pārtikas preču eksportu uz šo valsti.

 

„Mēs darīsim visu iespējamo, lai pēc Krievijas ekonomisko sankciju ieviešanas palīdzētu Latvijas lauksaimniecības un pārtikas preču ražotājiem palielināt saražotās produkcijas eksportu uz citām valstīm,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Darba vizītes laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Baltkrievijas Lauksaimniecības un pārtikas ministru Leonīdu Zajacu, Baltkrievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadību, kā arī ar Baltkrievijas lielāko tirdzniecības tīklu un piena pārstrādes uzņēmumu vadības pārstāvjiem.

 

Kopā ar zemkopības ministru Baltkrieviju apmeklēs arī Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks un Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumu – AS „Jaunpils pienotava”, AS „Smiltenes piens”, AS „Rēzeknes gaļas kombināts”, „AS „Rīgas piena kombināts”, AS „Tukuma piens” un Lauksaimnieku pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības „Māršava” – vadības pārstāvji.

 

Latvijas lauksaimniecības produktu tirdzniecības bilance ar Baltkrieviju pēdējos trīs gadus ir bijusi izteikti pozitīva. Baltkrievija ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem tirdzniecības partneriem ar lauksaimniecības produktiem. No Latvijas uz Baltkrieviju 2013. gadā eksportēti lauksaimniecības produkti 36 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 74% vairāk nekā 2011. gadā.

 

________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104,
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

 

  • Publicēts:
    29.08.2014