Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Briselē sarunās uzsvērs vajadzību pēc mērķtiecīga atbalsta piensaimniekiem

Trešdien, 24. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies uz Briseli, lai Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas (EK) augsta ranga amatpersonām sniegtu izklāstu par zaudējumiem Latvijas piensaimniecības nozarei, kas radušies pēc Krievijas ieviestajām sankcijām.


„Ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas amatpersonām pārrunāšu tālāko rīcību, kā panākt ātrāku Eiropas Savienības atbalstu piensaimniekiem, jo tieši šī nozare Latvijā pēc Krievijas embargo ieviešanas ir cietusi visvairāk. Eiropas Savienības atbalstam ir jābūt mērķtiecīgam – tas jāsniedz tikai tām saimniecībām, ko vissmagāk ir ietekmējušas Krievijas sankcijas,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.


Jau ziņots, ka 18. un 19. septembrī Latvijā bija ieradies EK lauksaimniecības komisārs Dačans Čološs, lai klātienē pārliecinātos par Krievijas sankciju negatīvo ietekmi uz Latvijas piensaimniecības nozari. Tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu un Latvijas lauksaimnieku organizācijām, Dačans Čološs solīja, ka atbalstu Latvijas piensaimnieki varētu saņemt jau līdz šā gada beigām.


Lai Latvijas lauksaimnieki varētu saņemt ES atbalstu pēc iespējas ātrāk, Zemkopības ministrija veic aplēses, lai varētu precīzi noteikt tieši tās saimniecības, kas cietušas no Krievijas sankcijām un ES atbalstu varētu sniegt mērķtiecīgi tieši tām.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv
 

  • Publicēts:
    23.09.2014