Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apmeklēs Baltkrieviju

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs 4. un 5. jūnijā darba vizītē apmeklēs Baltkrieviju, kur Minskā tiksies ar Baltkrievijas lauksaimniecības un pārtikas ministru Leonīdu Zajacu. Ministri plāno pārrunāt Latvijas un Baltkrievijas sadarbību lauksaimniecības attīstības jomā, kā arī apspriest iespējas uzlabot abu valstu savstarpējo tirdzniecību ar lauksaimniecības precēm.

 

Latvijas lauksaimniecības produktu tirdzniecības bilance ar Baltkrieviju pēdējos trīs gadus ir bijusi izteikti pozitīva. Baltkrievija ir viena no Latvijas nozīmīgākajām tirdzniecības ar lauksaimniecības produktiem partnerēm.

 

Vizītes laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēs starptautisko izstādi „Baltkrievijas agrorūpniecības nedēļa Belagro – 2014”, kur lauksaimniecības mašīnbūves, augkopības un lopkopības stendos tiksies ar Baltkrievijas uzņēmējiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar Latvijas lauksaimniecības un saistīto nozaru uzņēmumiem.

 

No Latvijas uz Baltkrieviju 2013. gadā eksportēja lauksaimniecības produktus 36 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 74 procentiem (15,3 miljoni eiro) vairāk nekā 2011. gadā. Savukārt importēto lauksaimniecības produktu vērtība Latvijā no Baltkrievijas 2013. gadā, salīdzinot ar 2011. gadu, ir pieaugusi gandrīz par 69 procentiem, sasniedzot 10,8 miljonus eiro, kas liecina par savstarpējās tirdzniecības attīstīšanos un tirdzniecības plūsmu pieaugumu.
________________________ 
Informāciju sagatavoja:
Kaspars Funts,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks
tālrunis: 67878705, mob.: 29467772;
Kaspars.Funts@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    03.06.2014