Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Latvijas piena pārstrādātāji un mazumtirdzniecības tīkli savstarpēji sadarbojas veiksmīgi

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Latvijas piena pārstrādātāji un mazumtirdzniecības tīkli savstarpēji sadarbojas veiksmīgi

Ceturtdien, 4. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs starptautiskās pārtikas izstādes „Riga Food 2014” laikā tikās ar lielāko piena pārstrādes uzņēmumu, mazumtirdzniecības veikalu tīklu un tirgotāju organizāciju vadības pārstāvjiem. Sanāksmes laikā tika pārrunātas iespējas veicināt Latvijā ražotās piena produkcijas pieejamības palielināšanu Latvijas veikalos.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs aicināja Latvijas mazumtirdzniecības tīklus arī turpmāk nesamazināt Latvijā ražotās pārtikas piedāvājumu un apjomu: „Kopš Krievija pārtraukusi daudzu Latvijā ražoto pārtikas preču importu, ir ļoti svarīgi, lai veikalu plauktos arī turpmāk patērētājiem plašā klāstā tiktu piedāvāta mūsu uzņēmumos ražotā pārtika. Esmu gandarīts, ka Latvijas piena pārstrādātāji un mazumtirdzniecības tīkli savā starpā sadarbojas un rod abām pusēm pieņemamus risinājumus, lai Latvijā ražotie piena produkti pietiekamā klāstā būtu pieejami mūsu veikalos.”

 

Vairāku piena pārstrādes uzņēmumu pārstāvji atzina, ka situācija ir saspringta, taču turpinās sekmīga sadarbība ar mazumtirdzniecības tīkliem vietējās produkcijas realizācijā.

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš klātesošos informēja, ka lielākie pārtikas mazumtirdzniecības tīkli aktīvi iesaistās Latvijā ražoto pārtikas produktu veicināšanas akcijā „Latvijas labums”, aicinot patērētājus ikdienā izvēlēties mūsu valstī ražoto pārtiku. Arī piena pārstrādātāji šo akciju novērtēja pozitīvi. Savukārt mazumtirdzniecības tīklu pārstāvji apliecināja, ka joprojām tirgo Latvijā ražotos pārtikas produktus un turpinās to darīt, jo iedzīvotāji labprāt izvēlas tieši Latvijā ražoto pārtiku.

___________________________ 
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104,
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    04.09.2014