Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Baltkrievijas vēstnieci Latvijā

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Baltkrievijas vēstnieci Latvijā

Trešdien, 19. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar jauno Baltkrievijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Marinu Dolgopolovu. Tikšanās laikā zemkopības ministrs informēja vēstnieci par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē Latvijā, kā arī pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, tostarp lauksaimniecības tehnikas tirdzniecībā, kā arī informācijas apmaiņā. Tāpat zemkopības ministrs vēstniecei izteica gatavību turpināt sadarbību mežsaimniecības jomā.

 

 Baltkrievija ir viena no Latvijas nozīmīgākajām tirdzniecības partnerēm ar lauksaimniecības produktiem. No Latvijas uz Baltkrieviju 2013. gadā bija eksportēti lauksaimniecības produkti 36 miljonu eiro vērtībā. Aptuveni pusi no kopējā produktu eksporta veido dzērieni, savukārt otro vietu lauksaimniecības produktu eksportā no Latvijas ieņem pārtikas rūpnieciskās atliekas, ko pārsvarā izmanto dzīvnieku barībā. Trešo vietu lauksaimniecības produktu eksportā ieņem zivis, galvenokārt tiek eksportētas saldētas zivis. No koksnes produkcijas Latvija uz Baltkrieviju pārsvarā eksportē kokskaidu plātnes.

 

Zemkopības ministrijas foto: Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no kreisās) tiekas ar Baltkrievijas vēstnieci Latvijā Marinu Dolgopolovu.
______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    19.03.2014