Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Gruzijas vēstnieku Latvijā

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Gruzijas vēstnieku Latvijā

Trešdien, 19. novembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Teimurazu Džandžaliju (Teimuraz Janjalia). Tikšanās laikā zemkopības ministrs informēja par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē Latvijā, kā arī pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, tostarp plānotā Saprašanās memoranda parakstīšanu ar Gruzijas lauksaimniecības ministriju.

 

 

Tikšanās laikā zemkopības ministrs ar Gruzijas vēstnieku pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, it īpaši lauksaimniecības produktu tirdzniecības jomā. Ministrs informēja, ka Zemkopības ministrija sadarbībā ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām ir noteikusi Gruziju kā prioritāru trešo valstu tirgu dzīvu lauksaimniecības dzīvnieku un to produktu tirdzniecības jomā. Savukārt Gruzijas vēstnieks tikšanās laikā izteica interesi sadarboties ar Zemkopības ministrijas kompetentajām iestādēm, lai apgūtu pieredzi lopkopībā, lauksaimniecības kooperatīvu izveidošanā un nozares ekspertu sadarbības veicināšanā, kā arī zinātniskajām institūcijām.

 

 

Tāpat tikšanās laikā zemkopības ministrs ar Gruzijas vēstnieku pārrunāja plānotās Valsts prezidenta un Latvijas uzņēmēju vizītes Gruzijā programmu, kuras laikā tiks parakstīts Saprašanās memorands par sadarbību starp Latvijas Republikas Zemkopības ministriju un Gruzijas lauksaimniecības ministriju, kas sekmēs abpusēju sadarbību ministriju un nozares dienestu starpā.

______________________________

Informāciju sagatavoja

Viktorija Kalniņa

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālrunis: 67027622

viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    19.11.2014