Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Itālijas vēstnieku Latvijā

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Itālijas vēstnieku Latvijā

Otrdien, 23. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Itālijas vēstnieku Latvijā Džovanni Policci (Giovanni Polizzi). Vēstnieka vizītes laikā zemkopības ministrs informēja par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē Latvijā, kā arī pārrunāja abu valstu turpmākās sadarbības iespējas, kā arī pārtikas produktu apriti ES iekšējā tirgū.

 

 

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Itālijas vēstnieku pārrunāja pārtikas produktu apriti ES iekšējā tirgū. Itālija jau iepriekš ir izteikusi bažas par ierosinājumu ieviest „luksofora” uzturvērtības marķēšanas sistēmu, kas paredz klasificēt vairāk vai mazāk veselīgus pārtikas produktus, piešķirot tiem „zaļo”, „sarkano” vai „dzelteno” krāsu, ņemot vērā kopējo tauku, piesātināto taukskābju, cukura un sāls daudzumu uz 100 g produkta. 2013. gadā Apvienotā Karaliste pieņēma rekomendācijas brīvprātīgajai marķēšanas sistēmai, kas paredz, ka to piemēro tikai Apvienotās Karalistes pārtikas ražotāji. Sarunās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs norādīja, ka izprot Itālijas bažas un atbalsta ierosinājumu izvērtēt sistēmas ietekmi uz brīvu pārtikas produktu apriti ES iekšējā tirgū, patērētāja izpratni par „luksofora” krāsu nozīmi marķējumā, aizsargātajiem tradicionālajiem pārtikas produktiem un ES kvalitātes shēmām. Tāpat zemkopības ministrs Itālijas vēstniekam norādīja, ka Latvija neatbalsta papildu marķēšanas prasību ieviešanu.

 

 

Ņemot vērā to, ka 2014. gada otrajā pusgadā ES prezidējošā valsts ir Itālija, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikšanās laikā Itālijas vēstniekam uzsvēra, ka ES atbildīgajām institūcijām nepieciešams pēc iespējas ātrāk lemt par atbalsta pasākumiem un kompensācijām Latvijas lauksaimniekiem, kurus negatīvi ietekmējušas Krievijas ieviestās ekonomiskās sankcijas.

______________________________

Informāciju sagatavoja

Viktorija Kalniņa

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālrunis: 67027622

viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    23.09.2014