Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards atklās pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā 2022”

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards atklās pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā 2022”

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piektdien, 29. aprīlī, atklās pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā 2022”, ko Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultāte sadarbībā ar nozares organizācijām un uzņēmumiem rīkos Pasta salā Jelgavā. Pasākums Latvijas Meža dienu laikā norisināsies jau ceturto reizi, un tā tēma šogad ir “Mežs mūsu ikdienā”.

 

Pasta salā vienlaikus notiks arī koka skulptūru festivāls “Otrā elpa” -  četri mākslinieki nedēļas garumā veidos koka skulptūras, ko izvietos Pasta salas koka skulptūru parkā. 

 

Pasākuma laikā būs diskusija par siltumenerģijas ieguves iespējām, ko var nodrošināt Latvijas mežs, apmeklētāji varēs uzzināt par guļbaļķu ēku un ilgtspējīgu koka siltumnīcu tapšanu. 

 

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centa Meža konsultāciju pakalpojumu centrs rīkos koku atpazīšanas aktivitātes, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes pārstāvji stāstīs par studiju iespējām mežsaimniecībā vai kokapstrādē un karjeras iespējām nozarē. 

 

Meža dienu pasākumi šogad norisināsies visā Latvijā. Šāgada Meža dienu centrālais pasākums “Latvijas Meža dienas 2022” skolām un ģimenēm, pēc vairāku gadu pārtraukuma, atkal notiks klātienē 2022. gada 27. un 28. maijā AS “Latvijas valsts meži” (LVM) dabas parkā Tērvetē. Tērvetē ciemos gaidīts jebkurš interesents, kurš vēlas izzināt meža audzēšanas ciklu ar meža tehniku, kā arī mācību un karjeras iespējas mežsaimniecībā. Īpaši aicināti ir skolēni un ģimenes. Plānots, ka Meža nozares Gada balva “Zelta čiekurs” arī tiks pasniegta pasākuma “Latvijas Meža dienas 2022” laikā Tērvetē. 

 

Savukārt “Latvijas Finiera Zaļā klase”, ko 8. septembrī rīkos AS “Latvijas Finieris” sadarbībā ar LVM, vienas dienas garumā Latgales pamatskolēni varēs izzinošā izklaidē iepazīties ar mežu un kokapstrādi. 

 

Vairāk par šāgada Meža dienu pasākumiem Latvijā varat uzzināt Meža dienu kalendārā.   

 

Zemkopības ministrija (ZM) aicina sabiedrību gadskārtējo Latvijas Meža dienu laikā piedalīties meža izzināšanā, sakopšanā un stādīšanā. Šogad Latvijas Meža dienām aprit 94. gadskārta, un visu šo gadu garumā Meža dienu pasākumos aktīvi iesaistījušās pašvaldības, iestādes, organizācijas, iedzīvotāji un skolēni. 

 

Pirmās Meža dienas Latvijā notika 1928. gada 12. maijā, un kopš tā laika ar plašu pasākumu programmu Meža dienas notiek katru gadu. 

 

Latvija ir ceturtā mežainākā Eiropas valsts, un apmēram puse meža pieder valstij. Nozarē strādā 44 tūkstoši nodarbināto un vēl 30 tūkstoši cilvēku - ar mežu saistītajās nozarēs. Meža nozares īpatsvars iekšzemes kopproduktā pēdējos gados ir virs 5%, un ārējā tirdzniecībā meža nozares produkcija veido 22% no kopapjoma. 
____________________
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte, 
sabiedrisko attiecību speciāliste 
Tālrunis: +371 67027498 
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Tīmekļvietne: www.zm.gov.lv  

  • Publicēts:
    28.04.2022