Infografika par 2015. gadā paveikto dabiski nārstojošo lašveidīgo zivju aizsardzībā

Šobrīd, kad pilnā sparā rit lašveidīgo zivju dabiskā nārsta laiks, Valsts vides dienests (VVD) ne vien pastiprināti kontrolē lašu un taimiņu ieguves lieguma ievērošanu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča, kā arī iekšējos ūdeņos, bet arī uzskatāmas infografikas veidā atgādina par pagājušajā gadā paveikto lašveidīgo zivju aizsardzībā.

 

Pērn lašveidīgo zivju ieguves lieguma laikā no 1. oktobra līdz 15. novembrim VVD inspektori kopā ar sabiedriskajiem vides inspektoriem un Valsts policijas pārstāvjiem veica 398 reidus. To laikā no ūdenstilpēm tika izņemts 281 nelikumīgs zvejas rīks. Inspektori sastādīja 48 protokolus un izrakstīja 7 soda kvītis. Šajā laika periodā uzliktā soda nauda un zaudējumu atlīdzība veidoja 3 360,00 eiro.

 

Tagad, kad lieguma laikā atkal daudzviet ir aktivizējušies maluzvejnieki, VVD Zvejas kontroles departamenta direktore Evija Šmite atgādina, ka par vienu nelikumīgi noķertu lasi vai taimiņu, ja tas iegūts iekšējos ūdeņos, zivju resursiem nodarīto zaudējumu apmērs ir noteikts 715,00 eiro, bet jūrā – 429,00 eiro. Turklāt tiek piemērots arī administratīvais sods par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem. Fiziskām personām tas noteikts no 280,00 līdz 700,00 eiro, juridiskām – no 700,00 līdz 4 300 eiro. Ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā konstatēts ievērojams zaudējums, pārkāpējam draud arī kriminālatbildība.

 

VVD šī ir otrā infografika ciklā par darbu, kas veikts ūdens bioloģisko resursu aizsardzības kontrolē. Līdz gada beigām ar Zivju fonda finansiālu atbalstu tiks izveidotas kopumā sešas infografikas.

 

Infografiku skatīt ŠEIT.

 

Informāciju sagatavoja

Maruta Bukleviča

Valsts vides dienesta

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67084217; 25780460

maruta.buklevica[a]vvd.gov.lv

www.vvd.gov.lv

  • Publicēts:
    24.10.2016

Darba plāns

  • Novada Garša
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā