Infografikā - par šī gada rezultātiem dabiski nārstojošo lašu un taimiņu aizsardzībā

Valsts vides dienests (VVD) infografiku ciklā, kas atspoguļo VVD darbu ūdens bioloģisko resursu aizsardzības kontrolē, izveidojis infografiku, kurā apkopoti VVD inspektoru darba rezultāti šī gada lašu un taimiņu nārsta laikā, kā arī sniegti būtiskākie fakti par Baltijas lasi.

 

No 1.oktobra līdz 15.novembrim, kad ir noteikts lašveidīgo zvejas liegums, notikuši 318 reidi, kuru laikā pārbaudīti 904 ūdens objekti. VVD inspektori ir izņēmuši 285 bezsaimnieka zvejas rīkus, bet konfiscēti tikuši 18 zvejas rīki. Šajā sezonā ir sastādīti 23 pārkāpumu protokoli un uzsākts viens kriminālprocess. Uzlikto soda naudu kopsumma veido 1 165,00 eiro.

 

VVD Zvejas kontroles departamenta Iekšējo ūdeņu kontroles daļas vadītājs Eduards Sproģis šo sezonu raksturo kā īpašu, jo, ilgstoša austrumu vēja ietekmē, kas lika ūdenim atkāpties jūras piekrastē, un mazā nokrišņu daudzuma dēļ, ūdens līmenis lašu nārsta laikā bija zemāks nekā iepriekšējos gados. Līdz ar to lašu upēs bija maz, bet  mazajās upītēs to tikpat kā nebija. Lašu nārsta laiks ir "nobīdījies" un tikai novembra beigās - decembra sākumā bija vērojama lielāka lašu aktivitāte. Arī izņemto zvejas rīku skaits šajā sezonā ir krietni mazāks kā iepriekšējos gadus. Pēc VVD inspektoru teiktā: “Nebija zivju, tātad nebija arī maluzvejnieku".

 

Infografiku cikla tapšanu finansiāli atbalsta Zivju fonds. Kopumā ir izveidotas sešas infografikas.

 

Infografiku skatīt šeit.

 

Informāciju sagatavoja

Maruta Bukleviča,

Valsts vides dienesta

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 67084217; 25780460

maruta.buklevica[a]vvd.gov.lv

www.vvd.gov.lv

  • Publicēts:
    19.12.2016

Darba plāns

  • Novada Garša
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā