Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards dosies reģionālajā vizītē uz Latgali

Ceturtdien, 13. februārī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards dosies reģionālajā vizītē uz Balvu un Rugāju novadu. Vizītes ietvaros pirmajā dienas pusē plānota tikšanās ar Balvu novada domes priekšsēdētāju Aigaru Pušpuru, kā arī pēcāk ar novada iedzīvotājiem un lauksaimniekiem, t.sk. biedrības “Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība” pārstāvjiem. Savukārt dienas otrajā pusē ministrs piedalīsies Eiropas Komisijas (EK) kampaņas “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu rīkotā pasākumā “Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā?”, kas norisināsies Rugājos, Rugāju novadā.

 

Tiekoties ar Balvu novada domes priekšsēdētāju A.Pušpuru, plānots diskutēt par Kopējās lauksaimniecības politikas pieejamo atbalsta finansējumu nākamajā plānošanas periodā, par iespējamajām aktivitātēm Balvu novada lauksaimniecības nozares attīstībai u.c. tematiem. Pēcāk plānota tikšanās ar Balvu novada lauksaimniekiem un arī iedzīvotajiem, lai diskutētu par aktualitātēm lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarēs. Tajā skaitā tikšanās ietvaros ministrs sniegs atbildes uz biedrības “Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība” vadītāja Aivara Bernāna un biedru jautājumiem.

 

Savukārt pasākuma “Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā?” ietvaros plānots apmeklēt zemnieku saimniecību “Silarozes-1”, kā arī pēcāk Rugāju tautas namā, Kurmenes ielā 87, ministrs klātesošos uzrunās, sniedzot ieskatu par daudzpusīgām uzņēmējdarbības iespējām lauku reģionos, inovatīvu, gudru un ilgtspējīgu pieeju lauku reģionu attīstībā. Pasākumā klātesošos uzrunās EK pārstāvniecības Latvijā vadītājs Andris Kužnieks, biedrības “Latvijas Lauku forums” izpilddirektore Anita Seļicka, kā arī Lauku atbalsta dienesta vadītājs Ģirts Krūmiņš.

 

Plašāka informācija par Eiropas Komisijas kampaņas "Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne" ietvaros sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu rīkoto pasākumu “Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā?” (Rugājos) pieejama šeit: http://llf.partneribas.lv/archives/6233

_____________________________
Informāciju sagatavoja: Santa Vaļuma,
Zemkopības ministra padomniece
Tālrunis: 20222000
E-pasts: Santa.Valuma@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    12.02.2020