Latvijā pirmais Pārtikas sistēmu dialogs – jau rīt!

Latvijā pirmais Pārtikas sistēmu dialogs – jau rīt!

Kādām būt pārtikas sistēmām 2030. gadā Latvijā un pasaulē, kādas izmaiņas visos ķēdes posmos no ražotāja līdz pat pircējam nepieciešamas, lai tās kļūtu ilgtspējīgas, diskutēt aicināts ikviens pārtikas sistēmā iesaistītais jau rīt, 11. augustā, no plkst. 13.00 līdz 17.30 Nacionālajā dialogā “Izturētspējīgi Latvijas lauki pārtikai un nākamajām paaudzēm”. 


Dialogu organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju, lai sagatavotos septembra beigās Ņujorkā gaidāmajam ANO Pārtikas sistēmu samitam, kur pulcēsies pasaules valstu līderi.


Nacionālā dialoga tiešsaistes saite: https://nacionalais-dialogs-partika.attend.one/ 


Nacionālo dialogu atklās Valsts prezidents Egils Levits. Dalībniekus attālināti uzrunās arī ANO Pārtikas sistēmu samita organizatori, iepazīstinot ar ANO Pārtikas sistēmu samita mērķiem uz uzdevumiem.


No plkst.14.00 līdz 15.30 norisināsies diskusijas politiķu, ekspertu un tautas grupās. Tautas diskusiju grupā attālināti var piedalīties ikviens interesents, kurš reģistrējies dalībai un ir gatavs izteikt viedokli par ilgtspējīgām pārtikas sistēmām nākotnei. Viedokļa izteikšana notiks, izmantojot organizatoru piedāvātās teksta rakstīšanas, kā arī balsošanas iespējas vietnē https://nacionalais-dialogs-partika.attend.one/ 


Dialoga veicināšanai tautas grupā viedokļus aicināti izteikt virkne sabiedrībā zināmu cilvēku: žurnāla "Latvijas Ārsts" galvenais redaktors, Dr.Med.H.c. Pēteris Apinis, Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētājs Andrejs Briedis, SIA "MILZU" vadītājs un zīmola radītājs Enno Ence, kardiologs, profesors Andrejs Ērglis, Valsts attīstības finanšu  institūcijas "Altum" valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, sociālantropologs Roberts Ķīlis, biedrības "Zemnieku  saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš,  “EDO Consult” ekonomists Andris Miglavs, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis, uzņēmējs, krīžu vadības eksperts  Jānis Vanags


Noslēguma daļā no 15.45 līdz 17.30 dialoga dalībniekiem būs iespēja dzirdēt visu diskusiju grupu viedokļu kopsavilkumu, kā arī zemkopības ministra Kaspara Gerharda noslēguma ceļavārdus. Šos viedokļus kā ceļamaizi uz ANO Pārtikas sistēmu samitu līdzi ņems Valsts prezidents Egils Levits. 


Plašākai informācijai: Agnese Radžele-Šulce, tālr.: 26383067, e-pasts: dialogs@llkc.lv. 
Informācija par globālo ANO samitu: un.org/en/food-systems-summit    

 

  • Publicēts:
    10.08.2021