Zemkopības ministrija aicina piedalīties tiešsaistes diskusijā “Samazināt PVN pārtikai. JĀ? NĒ?”

Zemkopības ministrija aicina piedalīties tiešsaistes diskusijā “Samazināt PVN pārtikai. JĀ? NĒ?”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina piedalīties tiešsaistes diskusijā “Samazināt PVN pārtikai. JĀ? NĒ?”, kas notiks piektdien, 16. septembrī, plkst. 15.00-16.00,  ZM Facebook profilā.

 

2018. gadā Latvijā tika ieviesta samazinātā Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme 5% apmērā svaigiem augļiem, dārzeņiem un ogām. Kāda bijusi tā ietekme uz Latvijas ekonomiku?

 

Latvijas iedzīvotāji šoruden piedzīvo augstāko cenu kāpumu pārtikas produktiem, ko izraisījis dramatiskais energoresursu cenu, kā arī pārtikas ražošanas izejvielu cenu kāpums. ZM ir rosinājusi piemērot samazināto PVN likmi arī svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām un piena produktiem. Vai šobrīd samazinātās PVN likmes piemērošana šiem pārtikas produktiem ir iespējamais risinājums turpmāka cenu kāpuma ierobežošanai?

 

Atbildes uz šiem uz citiem jautājumiem meklēs tiešsaistes diskusijas dalībnieki – zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis, SIA “Very Berry” valdes priekšsēdētāja Gundega Sauškina, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes rektore Irina Pilvere, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis un Zemnieku saeimas valdes loceklis Mārtiņš Trons.


____________________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    14.09.2022