Zemkopības ministrs K. Gerhards piedalīsies Eiropas lauksaimniecības forumā Varšavā

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ceturtdien, 2022. gada 30. jūnijā, Varšavā (Polija) piedalīsies Polijas vicepremjera, lauksaimniecības un lauku attīstības ministra Henrika Kovaļčika (Henryk Kowalczyk) organizētajā Eiropas lauksaimniecības forumā.

 

Šāgada foruma galvenā diskusija un viedokļu apmaiņas plānota par Eiropas lauksaimniecības izaicinājumiem Ukrainas kara apstākļos Tāpat ieplānota viedokļu apmaiņa par lauksaimniecības un lauku teritoriju digitalizāciju, kā arī jauno tehnoloģiju un risinājumu izmantošana lauksaimniecībā, un lauksaimniecības pārtikas produktu tirdzniecības attīstības scenāriji nākamajai desmitgadei.

 

Katru gadu forums piesaista gandrīz 3000 dalībnieku – lauksaimniekus, lauksaimniecības konsultantus, ražotājus un pārstrādātājus, profesionālas lauksaimniecības asociācijas, vietējo pašvaldību pārstāvjus, kā arī zinātniskās un profesionālās institūcijas no visas Eiropas.

 

Sagaidāms, ka forumā piedalīsies arī ES Lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis (Janusz Wojciechowski) un Ukrainas premjerministra vietniece, Ukrainas īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas ministre Irina Vereščuka (Ірина Верещук), kā arī Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas priekšsēdētājs N. Lins un par nozari atbildīgie ministri no ES dalībvalstīm.

_____________________

Kristīne Kļaveniece
Zemkopības ministra padomniece
Tālrunis: 26417267;
E-pasts: kristine.klaveniece@zm.gov.lv;
www.zm.gov.lv

 

 

 

  • Publicēts:
    29.06.2022