Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ceturtdien, 26. augustā, dosies reģionālajā vizītē uz Latgali

Ceturtdien, 26. augustā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards dosies reģionālajā darba vizītē uz Latgali, kur Viļānu novadā apmeklēs lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību “Viļāni” organizēto diskusiju par nozares aktualitātēm un izaicinājumiem. Pēcāk Maltas pagastā ministram plānota tikšanās ar lauksaimniekiem, lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, iedzīvotājiem un citiem interesentiem. Tāpat dolomītatradnē “Pērtnieki” tiks aizvadīta diskusija ar zivsaimniecības nozares pārstāvjiem par zivju audzēšanas izaicinājumiem, kā arī noritēs tikšanās ar zemniekiem Varakļānu pagastā. Savukārt dienas noslēgumā Murmastienes pagastā ministram plānota diskusija ar piensaimniekiem, biškopjiem u.c. lauksaimniecības nozaru pārstāvjiem.

 

Vizītes mērķis ir diskusijas veicināšana ar vietējiem lauksaimniekiem Latgales reģionā. Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Vēl šobrīd Covid-19 krīze neatkāpjas un tuvākā nākotne būs izaicinājumiem pārpildīta. Arī laikapstākļi šajā sezonā diemžēl nav lutinājuši lauksaimniecības nozari kā ar ilgstošu sausumu un svelmi, tā ar lietavām. Līdz ar to ir svarīgi izmantot iespēju tikties klātienē ar vietējiem lauksaimniekiem, lai veicinātu diskusiju par problēmjautājumiem, to iespējamajiem risinājumiem, kā arī lai informētu par aktuālo nozarē.”

 

Reģionālās vizītes laikā LPKS “Viļāni” diskusijā un sarunās ar LPKS “VAKS Varakļāni” plānots vērst uzmanību uz nozares aktualitātēm, it sevišķi diskutēt par pieejamo atbalstu kooperatīviem. Jau pavisam drīz lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām tiks palielināts pieejamā atbalsta apmērs, lai veicinātu zemnieku kooperatīvu darbību, kā arī jaunu izveidi.

 

Savukārt diskusijā ar zivsaimniecības nozares pārstāvjiem SIA “Vlakon” plānots runāt par aktuālajiem izaicinājumiem zivju audzēšanā, t.sk. par ārējiem faktoriem, kas negatīvi ietekmējuši zivju audzēšanu. 2021. gada vasaras sezonas ilgstošā svelme negatīvi ietekmēja zivjaudzētavā esošās zivis, kā rezultātā foreļu skaits lielā apmērā gāja bojā.
_____________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104; e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    25.08.2021