Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ceturtdien, 24. februārī, atklāja divu dienu gadskārtējo zinātniski praktisko konferenci "Līdzsvarota lauksaimniecība", ko organizē Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauksaimniecības fakultāte un kas šogad norisinās tiešsaistē.
Atklājot konferenci, zemkopības ministrs īpašu uzmanību pievērsa aktualitātei, kas saistīta ar Eiropas Zaļā kursa ieviešanu un Latvijas lauksaimniecības nozares iespējām un izaicinājumiem šajā pārmaiņu laikā, norādot, ka arī lauksaimniecības nozarei, tāpat kā citām Latvijas tautsaimniecības nozarēm, būs jāsniedz savs ieguldījums klimata pārmaiņu samazināšanā.
“Šobrīd mēs ar zināmām bažām raugāmies uz lauksaimniecības produkcijas ražotāju iespējām pielāgoties jaunajiem izaicinājumiem, vienlaicīgi nodrošinot līdzsvaru vides, ekonomisko un sociālo interešu starpā. Tieši tāpēc kopumā nozīmīgāko Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas finansējuma daļu no 2023. gada plānots novirzīt dažāda veida pasākumiem lauksaimniecībā, kas sniegs ieguldījumu vides un klimata jomā. Tas dos iespējas stiprināt Latvijas lauksaimniecības nozares konkurētspēju un turpināt attīstību, īpaši mazām un vidējām Latvijas saimniecībām,” atzīmēja K.Gerhards.
Vienlaikus zemkopības ministrs uzsvēra, ka ar šo atbalstu nepietiks, būs jāpārveido arī saimniekošana. Un šeit ļoti nozīmīga loma būs zinātniekiem, pētniekiem un ekspertiem, lai palīdzētu ražotājiem pielāgot ražošanas prakses ekonomiski pamatotā veidā.
“Panākumu atslēga Eiropas Zaļā kursa jēgpilnai ieviešanai un Latvijas lauksaimniecības nozares spējai pielāgoties jaunajai situācijai, ir sadarbība un dialogs – ražotājiem vienam ar otru, ar zinātniekiem un pētniekiem, ar mācību spēkiem, kā arī ar politikas plānotājiem un ieviesējiem,” atzina zemkopības ministrs K.Gerhards.
LLU zinātniski praktiskā konference “Līdzsvarota lauksaimniecība”, kas norisinās 24. un 25. februārī, popularizē jaunākās zinātnes atziņas un praktisko pieredzi laukkopības, dārzkopības un lopkopības nozarēs. Sagaidāms, ka tā šogad pulcēs vairāk nekā 300 dalībniekus – lauksaimniekus, uzņēmumu vadītājus, zinātnisko iestāžu pārstāvjus, valsts pārvaldes ekspertus, lauksaimnieku biedrību pārstāvjus un topošos lauksaimniecības speciālistus. Detalizēta informācija par konferences norisi pieejama LLU Lauksaimniecības fakultātes tīmekļa vietnē.