plakāts ar informāciju par konferenci

Lai veidotu plašu dialogu par lauksaimniecības un pārtikas nozares attīstību Latvijā, analizētu Eiropas Komisijas (EK) redzējumu līdz 2040. gadam, kā arī sagatavotos nākamajam Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) plānošanas periodam pēc 2027. gada, jau šo trešdien, 16.aprīlī, Siguldā norisināsies konference “Lauksaimniecība un pārtika – kādām tām būt? Pievilcīga ES lauksaimniecības un pārtikas nozare, kas kopīgi veidojama nākamo paaudžu labā”.

Konference no pulksten 10.00 līdz 13.30 norisināsies kultūras centrā “Siguldas devons”, Pils ielā 10. 

Konferencē uzstāsies Zemkopības ministrijas nozares padomniece un Latvijas pārstāve ES Padomes Īpašajā lauksaimniecības komitejā Karīna Krūma, sniedzot ieskatu EK stratēģiskajā vīzijā par lauksaimniecības un pārtikas nozares nākotni. Vīzija kalpos par pamatu likumdošanas priekšlikumiem KLP jomā, tostarp paaudžu maiņas stratēģijai, lopkopības attīstības virzienam un citām iniciatīvām. Īpaši svarīgs būs jautājums par to, kādu finansējumu piešķirs šīs vīzijas īstenošanai un kādas būs reālās iespējas šo mērķu sasniegšanai nākotnē.

Ir pagājuši 20 gadi, kopš iestājāmies Eiropas Savienībā un dzīvojam kopīgā Eiropas lauksaimnieku saimē. Pašlaik ir īstais mirklis plānot nākotnes attīstību. Pirms to darīt, svarīgi izvērtēt pagātnē paveikto. Ir jāsaprot, kas sasniegts, kādā virzienā esam gājuši un vai šis ir tas ceļš, ko vēlamies iet arī nākotnē. Šis būs dialogs starp organizācijām un sabiedrību par to, kā attīstīties reģioniem, ko vēlamies sasniegt,” norāda Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis, kurš konferencē prezentēs Latvijas skatījumu uz nākamo plānošanas periodu.

Savukārt par KLP 2023.-2027. gada stratēģiskā plāna (SP) īstenošanas gaitu informēs Lauku atbalsta dienesta direktors Andris Grundulis. Viņš fokusēsies uz atbalsta pasākumu ieviešanas progresu, lauksaimnieku aktivitāti un ieguvumiem, kā arī inovatīvām pieejām saimniekošanā. Tiks analizēti arī šā brīža izaicinājumi, ar kuriem saskaras nozare, un iespējamie uzlabojumi, kas nepieciešami veiksmīgākai SP īstenošanai turpmākajos gados.

Pasākums ir bez maksas un tajā aicināti piedalīties lauksaimnieki, pārtikas ražotāji, politikas veidotāji un visi interesenti, kuri vēlas būt daļa no nozīmīgas sarunas par lauku nākotni Latvijā un Eiropā.

Noslēgumā paredzētas arī neformālas diskusijas, kur klātesošajiem būs iespēja uzdot jautājumus un dalīties viedokļos ar nozares ekspertiem.

Plašāka informācija: ŠEIT

Informācija sagatavota LLKC