2006. gadā Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava” tika izveidota jauna struktūrvienība – Ģenētisko resursu centrs, kurā atrodas Latvijas laukaugu gēnu banka. Gēnu bankā glabājas Latvijas izcelsmes laukaugu sēklas – aptuveni 2000 Latvijas izcelsmes augu ģenētisko resursu paraugu no 72 augu sugām, starp kurām ir kultūraugu savvaļas radnieciskās sugas. Gēnu bankā sēklu paraugi tiek uzglabāti atbilstoši starptautiski pieņemtajiem standartiem, tomēr starptautiskajā praksē ir arī pieņemts, ka nozīmīgākie sēklu paraugi vienmēr glabājas vēl kādā glabātavā.
Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava” atrodas sēklu aktīvā un bāzes kolekcija, savukārt viena no drošības kolekcijām – Ziemeļvalstu gēnu bankā NordGen (The Nordic Genetic Resource Centre) Alnarpā, Zviedrijā, netālu no Malmes. NordGen tiek uzglabātas vērtīgāko laukaugu un dārzeņu Latvijas izcelsmes šķirņu sēklas. Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” gēnu bankā atrodas arī selekcijas līnijas un savvaļā vākts materiāls.
2021. gada 26. oktobrī Norvēģijas Karalistes Svalbāras Globālajā sēklu bankā ilgtspējīgai uzglabāšanai tika ievietoti 153 Latvijas izcelsmes, t.i., Latvijā izveidotu šķirņu, lauksaimniecībā un pārtikā izmantojamo augu sēklu paraugi, tā pastiprinot Latvijas tradicionālo augu ģenētisko resursu saglabāšanu. Paraugi pārsvarā ir no laukaugu sugām – labības, pākšaugiem, liniem, kaņepēm un arī dārzeņiem (kopumā no 30 sugām).
Fotogalerija un plašsaziņas līdzekļos pieejamā informācija par Latvijas ģenētisko resursu nodošanu Svalbāras Globālajā sēklu bankā ir skatāma šeit: