Orgbalt bildīte

Zemkopības ministrija aicina piedalīties tiešsaistes seminārā par inovatīvām metodēm organiskās augsnes apsaimniekošanai, kas samazina siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju un piesaista oglekli, 2024. gada 19. augustā pulksten 10.00 “ZOOM” platformā.

Piecus gadus LIFE OrgBalt projektā* tikušas izstrādātas inovatīvas metodes, lai samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisiju no organiskās augsnes un veicinātu oglekļa piesaisti tajā. Seminārā uzzināsit par projektā gūtajām zināšanām un izstrādātajiem atbalsta rīkiem auglīgas organiskās augsnes ilgtspējīgai apsaimniekošanai lauksaimniecības un meža zemē.

Darba kārtība iekļauj: 

  • informāciju par projektu un tā rezultātiem,
  • Eiropas Savienības un projekta dalībvalstu iecerēm, politikas virzieniem un regulējumu ilgtspējīgas organiskās augsnes apsaimniekošanai un klimata pārmaiņu mazināšanai,
  • projektā ieviestos klimata pārmaiņu samazināšanas pasākumus lauksaimniecības zemē,
  • projektā izstrādātos rīkus, demonstrāciju un apmācību – Simulācijas rīku un Privātās un publiskās sadarbības modeli. 

Semināram aicinām reģistrēties PIETEIKŠANĀS VEIDLAPĀ.

Seminārs norisināsies 19. augustā no pulksten 10.00 līdz 12.00 TIEŠSAISTĒ ZOOM PLATFORMĀ.

Ja nepieciešama papildu informācija, lūdzam sazināties ar Zemkopības ministrijas Starptautisko lietu nodaļas vecāko eksperti Kristīni Puriņu, rakstot e-pastu uz Kristine.Purina@zm.gov.lv vai zvanot 26547332, vai biedrības “Baltijas krasti” projektu vadītāju Imantu Krūzi, rakstot uz e-pastu Imants.Kruze@baltijaskrasti.lv vai zvanot 26135551.

Simulācijas modelis kalpo kā vērtīgs rīks politikas plānošanai un lēmumu pieņemšanai reģionālā un valsts līmenī. Tas ļauj novērtēt “LIFE OrgBalt” projektā iekļauto klimata pārmaiņu mazināšanas pasākumu ekonomisko, sociālo un vides ietekmi, kā arī palīdz identificēt optimālo šo pasākumu ieviešanas vietu.

Privātās un publiskās sadarbības modelis ļauj zemes īpašniekiem izvērtēt klimata pārmaiņu mazināšanas pasākumu ekonomisko un vides efektivitāti, kā arī optimālo publiskā finansējuma apjomu un sagaidāmo SEG emisiju samazinājumu atsevišķiem zemes gabaliem.

* Zemkopības ministrija kopā ar vēl septiņiem sadarbības partneriem īsteno starptautisku projektu “Klimata pārmaiņu samazināšanas iespēju demonstrēšana auglīgās organiskajās augsnēs Baltijas valstīs un Somijā" – LIFE OrgBalt (LIFE18 CCM/LV/001158). Projekta nozīmīgākais rezultāts būs zinātnisks pamatojums klimata pārmaiņu mazināšanas metodēm, kas lietojamas SEG emisiju samazināšanai, apsaimniekojot auglīgu organisko augsni lauksaimniecības un meža zemē. Papildus tiks izstrādāti nacionāli SEG emisiju faktori auglīgai organiskai augsnei, izveidota vienota SEG uzskaites sistēma un SEG emisiju datu bāze Baltijas reģiona valstīm, kā arī izstrādātas vadlīnijas pārdomātai un uz klimata izmaiņu mazināšanu vērstai organiskās augnes pārvaldībai.

Orgbalt partneru logo